Daha yeni bir arkadaş otobüs durağında hayatta öyle şeyler oluyor ki bizden 60 yaş aşağıdakilerimizde ya tamamen veya hiç kalmamış olduğudur.


1- Meksika'da yük treni yakıt hanelerine çarpıyor aynı anda 56 araç 150 ev çok büyük zarar görmüş beklense bir dakikalık bir ihmal o kadar zarar. Yeni Delhi'de Asma köprü Ganj nehri üzeri ve epey uzun bir köprü üzerinde en az 400 kişi var. Köprü dayanamayıp çöküyor. Evvela 30 dendi 50 60 70 kişi dendi. Fakat 141 kişi ölüyor nehirden toplanıyor. Kaybolanlar varsa henüz belli değil. Eeee bu kapanmadan aynı gün Güney Kore Seul'de  Cadılar Bayramı tertip ediliyor.2 yıl corono'dan dolayı yapılmamış orada. Aklı başında insanlarda yorumlarında böyle bir gün bekleniyordu. Esnaf da faydalanacaktı. Uluslararası öyle bir katılım oluyor ki bir yerde silahların patlaması paniğe sebep oluyor. Dar sokaklarda insanlar adeta birbirini eziyor. Eskilerden duyardım insan ürkmesi hiç bir şeye benzemez diye sonuç 153 ölü yüzlerce yaralı Bu gibi insanların birbirini ezmesi hac zamanlarında da oldu. Yüzbinlerce insan gruplar karşılaşıyor. Arkalarından tazyik çıkış yolu yok birden. Aklıma Gökçeada deniz yolculukları geldi. Sanıyorum 1976 yılı şubat tatili araç henüz Belediyenin bir servis aracı yok. Hava yağışlı öğrenciler 7 km'lik yolu yürüyerek gidiyor. Kuzu Limanına gemi geliyor. Havada poyraz şiddetini arttırıyor. Kaptan tam yanaşacak hadi geri geri çekip gidiyor. Rapor alma günleri olacak. Evvela deniz motorcusu Ali Dağlı geldi. Şu kaptanın yaptığı dedim. Daha sonra Cezaevi Bot kaptanı geldi. İbrahim Talay her ikisi de aynı söylediler. Kaptan haklı dediler. En tehlikeli yükün insan olduğu dediler. Bir panik olup bir tarafa yığılması yük kayması olup gemi batabilir, devrilebilir dediler ve hava daha sonra kara kışa çevirdi. 20 gün vasıta gidip gelmedi.
2- Ben bu yazıyı yazarken 7 Kasım 2022 pazartesi saat:12.00 TV’de haber son dakikada Ağrı Tutak'ta yolcu otobüsü Evvala iki kamyonu daha sonra yakıt dolu tankere çarpıp devriliyor. Bu ara alevde alıyor. Yanmaya başlıyor. Sayın Ağrı valisi Osman VAROL ve daha sonra Sağlık Bakanımız Cumhurbaşkanımızı aileye yönelik toplantısında bilgi verilip acı haber 7 kişinin ölüp 2 si ağır 18 kişinin yaralandığı daha sonra ne biçim yanışı gösteriyor. Kare dumanlar içinde ne imiş otobüsün freni patlamış diye mazeret otobüsün gelişinde bir anormallik vardı. Kazasız belasız günlere devamı tavsiyeleriyle.