ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİNİN MADALYA TÖRENLERİ VE ETKİNLİKLERİ

Oğlum 1992 Ortadoğu Teknik Üniversitesini bitirmiş olup, Psikolojik Danışmanlık bölümünü mezunudur.

2474 0

Necdet Kurt

Necdet Kurt

 

  1. Oğlum 1992 Ortadoğu Teknik Üniversitesini bitirmiş olup, Psikolojik Danışmanlık bölümünü o zaman ki Garanti Bankası yöneticileri yabancı dili olduğundan hemen iş teklifi ile bir müddet genel merkezde yatırım fonları bölümü daha sonra Ruslarla kurulan ‘’Garanti Bank Moskova’’ banka yöneticisi olarak Moskova’ya gönderildi. O yıllar Rusya yeni gelişiyordu. Birçok inşaat firmalarımız vs. orada faaliyet gösteriyordu. 15 sene kadar kalıp, emekli olup yurda döndü ve Maltepe’ye yerleşip Psikoloji kurslarına katılıp belge alarak serbest piyasada bu görevini yürütmekte olduğudur. Geçen gün Bozcaada’ya annesine miras yoluyla kalan eve gitmek üzere bizlere anne ve babası olarak Çanakkale’ye uğradılar. 29-30-31 Temmuz günlerinde Ortadoğu Teknik Üniversitesinin on yirmi ve otuz yıl önce mezun olanlara madalya töreni düzenlediğini oradan geldiklerini söylediler. Oğlum 30 yıl olmuş vay be hiç anlamadım. Gelin hanım bana yeni maaş farklarından memnun musun diye sordu. Tabi memnunum dedim. Şu son yirmi senedir annenizle beraber üç kez kara deniz yedi sekiz kez günlük turlara katıldım. Eskiden her şey çok zordu maaşlar çok azdı dedim.
  2. Bir zamanlar Ortadoğu Üniversitesinin teröristlerin atış poligonu olduğu Deniz Gezmiş’lerin orada halk ayaklanması için yetiştirildiğini adamıza İmroz’a gelen Rotasyon Genel Cerrahi Mütehassıslarından duyardım ve ayrıca Üniversitelerin esas görev dışı hareket ettiklerini kanun dışı basın açıklamaları yaptıklarında Ordu Göreve, Katil Polis, Katil Devlet gibi slogan attıklarını Sayın generallerimiz için omuzu kalabalık Türk Hava Komutanlarına havadan general gibi her türlü manevi değerlerimizi itibarsızlaştırma çabası içinde olduklarını çok güzel anlatırlardı. Orta lise ve yüksekokullar devamlı sağ sol çatışmaları ile geçerdi. Gökçeada’da Öğretmen Okulu öğretmeni Sayın Perihan Mısırlı matematik öğretmeni arada sağlık merkezine uğrardı da Necdet Bey karakterim yalama oldu. Okulda olsun okul yanındaki lojmanlarda olsun hep okul lafı insanların yüz yüze geldiklerinde çok güzel muhabbet. Arkasını döner dönmez aman ne biçim tutarsız laflar azıcık sizin yanınıza geldiğim zaman biraz olsun moral buluyorum dedi. Allah bir daha o günlere döndürmesin inşallah. Selamlar…
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Necmi mutlu811 - 15.10.2022 11:01:32
Çok güzel tespitler Necdet abi hayat tecrübeniz gençlerimize ışık olsun rota olsun