SEVMENİN ON SIRRI

Bol sevginin ilk sırrı DÜŞÜNCE GÜCÜ'dür.

686 0

Hanife Berrin Özçelik

Hanife Berrin Özçelik

Aşk düşünceyle başlar. Ne düşünüyorsak o oluruz. Sevgi dolu düşünceler sevgi dolu deneyimler ve ilişkiler yaratır. Olumlamalar, kendimiz ve başkaları hakkındaki inançlarımızı ve düşüncelerimizi değiştirebilir.
 
Bol sevginin ikinci sırrı
SAYGININ GÜCÜ'dür. Saygıyı  hak eden ilk kişi sensin. Önce kendine saygı duymalısın.  Kendinize saygı duymadığınız sürece hiçbir şeyi veya hiç kimseyi sevemezsiniz.
 
Bol sevginin üçüncü sırrı,
 
TESLİMİYETİN GÜCÜDÜR.
Sevgiyi almak istiyorsan, tek yapman gereken onu vermek! Bir ilişkiye girmeden önce, kendinize diğer kişinin size ne verebileceğini değil, sizin onlara ne katabileceğinizi sorun. Sevgi dolu, mutlu ve kalıcı bir ilişkinin gizli formülü, her zaman ondan ne alabileceğinize değil, ne verebileceğinize odaklanmaktır.
 
Bol sevginin dördüncü sırrı, DOSTLUĞUN GÜCÜDÜR.
Gerçek aşkı bulmak için önce gerçek bir arkadaş bulmalısın. Aşk, birbirinizin gözlerine bakmaktan değil, birlikte aynı yöne bakmaktan ibarettir. Bir ilişkiye sevgiyi sokmak istiyorsanız, önce ona dostluk getirmelisiniz.
 
Bol sevginin beşinci sırrı
 
FİZİKSEL DOKUNUŞUN GÜCÜ'dür. Fiziksel temas, sevginin en güçlü ifadelerinden birini değiştirir, engelleri yok eder ve insanlar arasında bağlar oluşturur. Fiziksel temas, fiziksel ve duygusal durumumuzu değiştirir ve bizi sevgiye daha açık hale getirir. Fiziksel temas vücudun iyileşmesine yardımcı olur ve kalbi rahatlatır. Kollarını açtığında, kalbini açıyorsun.
 
Bol sevginin altıncı sırrı,
 
AYRILMANIN GÜCÜDÜR.
Eğer birini seversen, serbest bırak. Geri gelirse senindir; değilse, hiç olmadı zaten diye düşünebilirsin. Sevgi dolu bir ilişki içinde bile, insanların kendi alanlarına sahip olmaları gerekir. Sevmek, korkularımızı, önyargılarımızı, egomuzu ve şartlanmalarımızı bırakmak demektir.
 
 
Bol sevginin yedinci sırrı
 
İLETİŞİMİN Gücü’dür.
Açık iletişim kurmayı öğrendiğimizde
Dürüst olmak gerekirse, hayatınızın değiştiğini göreceksiniz.
Sevdiğin insanlara izin ver
Onları sevdiğinizi bilin ve
Takdir etmekten asla korkmayın ve şu sihirli kelimeleri söyleyin : "Ben
SENİ SEVİYORUM".
 
Bol sevginin sekizinci sırrı;
BAĞLILIK.
 
Bol bol sevgi istersen sevgi almak istersen karşındakine bağlı olman gerekir tabii ki senin bağlı olman yetmez karşındakinin de sana aynı şekilde bağlı olması gerekir o karşılıklı taahhütler olduğu zaman bunlar eylemlerinize yansıyacaktır.
 
 
Bol sevginin dokuzuncu sırrı;
 
TUTKU
Bir şeyi çok istemek, çok severek yapmak, çok severek sahip olmak, engel olamayacağı kadar çok ama çok istemek tutkuyu getirir bu da ilişkide sevgiyi büyütür. Aşırısı olmamak kaydıyla. Zaten her konuda olduğu gibi bu konuda da denge olmalıdır.
 
Bol sevginin onuncu sırrı;
 
KENDİNDEN EMİN OL
Kendine güvenmek karşı taraf için çok daha çekici gelecektir zaten kendine olan güvenin yeterli değil ve kendinden olan emin değilsen
Kendini şüpheli, endişeli, korkulu kapana sıkışmış gibi hissedebilirsin ve bu durumda başka biri nasıl sevebilirsin bu durumda başka birini sevmen zaten çok zor.
Evet, güzel bir cumartesi güzel bir hafta sonu dileklerimle
sevginiz bol, güneş ışığınız olsun mutluluğunuz da daim olsun.
Kendinize ve çevrenize sevgiyle ve aşkla bakınız
Selam ve sevgilerimle
 
Sizi seviyorum…
Sizi seviyorum...
Sizi seviyorum…
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.