AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, TBMM'de çalışmaların olmadığı zamanlarda Çanakkale'ye geri dönerek, ilçe ve köylerdeki hemşerileriyle bir araya geliyor. Halkın nabzını tutarak, onların sorunlarına doğrudan temas edip çözümü için çaba gösteren Gider “Cittaslow adası (Sakin Ada)" unvanına sahip Gökçeada’ya giderek ziyaretler de bulundu ve vatandaşlar ile bir araya geldi.
GENEL SEÇİMLERİ SİZLERİN ÇALIŞMASI VE GAYRETİ İLE ZAFER İLE NOKTALADIK
AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider Gider, Gökçeada'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gökçeada ziyaretinde ilk olarak AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen Gider burada yaptığı konuşmada Son seçimlerde yaşanan zorlukları dile getiren Gider, genel seçimlerde birçok partinin birleştiğini hatırlatarak bu birliğe karşı Cumhur İttifakı olarak birbirlerine güvendiklerini ve memleketin menfaatlerini öncelikli tutarak başarı elde ettiklerini söyledi. Gider konuşmasında şunları söyledi. "Genel seçimler öncesinde Neticede yurt içinde ve yurt dışında birçok odak, karşımızda birleşmiş haldeydi. Hatta seçimden sonra ortaya çıkan sonuçlara baktığımız zaman, bizim tahmin etmediğimiz odakların da birleşmiş halde olduğunu gördük. Bir tarafta, belediyelere kayyum atanmayacağı garantisi verilen HDP ile diğer tarafta ülkedeki zor durumdaki sığınmacıların silah gücü ile yurtdışına atmayı düşünen Ümit Özdağ’ın aynı kazanın içinde kaynatılmaya çalışıldığını bugün görebiliyoruz. Kendileri söylemese ve birisi bana böyle bir ittifaktan bahsetse çok samimi olarak söylüyorum, inanmazdım. İnanılacak bir tarafı da yok zaten. Gidip İçişleri Bakanlığı ve MİT Müsteşarlığını teklif etmişsin ve şu anda ortaya çıkmamış kim bilir hangi protokolde kimlere neler taahhüt ettiniz. Sizlerin gayretleriyle Allah bu memleketi korudu. Bu, tek başımıza bizim başarabileceğimiz bir iş değildi. Allah bu memleketi korudu. Bugün gördüklerimizden sonra bunu çok daha rahat bir şekilde ifade edebiliyorum. Seçimden önce biz hep söyledik. Biz Cumhur İttifakı olarak seçime gittik. Birbirimizi tanımamız ve millete anlatması çok kolay bir ittifaktı. Milliyetçi muhafazakâr insanlarız. Memleketin menfaatlerini, kendi menfaatlerimizden üstün tutarız. Bu şekilde ittifaka gittik. Karşımızdaki ekibin kargaşasını düşünün. Bunlara karşı mücadele verdik ve çok şükür ki, bugün memleketimiz kazandı.”
“ADAYIMIZ YEREL SEÇİMLERDE KAZANAN ADAY OLACAK”
Gider önlerinde çok önemli bir yerel seçim süreci olduğuna da değinerek “Önümüzde bir belediye seçimi var. Birçok yerde İl Genel Meclisi seçimi de var ama Gökçeada için belediye seçimi var. Bu seçimi kazanmanın yolu belli. Çok net bir yolu var. Birlik ve beraberlik içerisinde seçime gitmek. Bunun dışında konuşacağımız her şey hikâye. Bazen soruyorlar, Gökçeada’da aday belli mi diye. Aday belli. Çok gizleyip saklamaya gerek yok. Gökçeada’da bizim adayımız, seçimi kazanacak olan aday. Bunun haricinde bütün isimler hikaye. Onun emeği var, bunun kariyeri var, bunun parası var. Hepsi hikaye. Adayın bir tane özelliği var; Gökçeada’da belediyeyi kazanacak olan aday. Onun haricinde hangi isimleri duyuyorsanız, yalan. Ben düşündüklerimi söyleyen bir adamım. Ama bir süredir, 20 yılı geçmiş olmanın vermiş olduğu belki telaşlı bir şeyler görüyorum. O onun adamı, bu bunun adamı. O ondan garanti almış, bu bundan garanti almış. Ben dahil, Recep Tayyip Erdoğan dışında kimin adamı varsa önce bir kendisi çekilsin gitsin. Ben dahil. Benim adamlarım varsa, onlar da gitsin. Burada, bizim kilitleneceğimiz bir tek konu var. Belediye seçimini kazanmak. O aday olursa ben vermem cümlesini söyleyen istediği kişinin aday olmasını beklemeden çeksin gitsin. Hiç kimsenin kara kaşı, kara gözü bize lazım değil. Buradaki ve dışardaki arkadaşlarımın kafasında, şu aday olursa ben yokum diye bir şey varsa, şimdiden yok olsun gitsin ki biz onun dostumuz olmadığını bilelim. Bizim bir tane adayımız var. Genel merkezin onaylayacağı, seçimi kazanacak olan aday. Sen onu sevmeyebilirsin. O senin kendi problemin. Sevmiyorsan, kızını vermezsin. Ama eğer senin inandığın bir dava varsa, senin inandığın bir memleket sevdası varsa, o Ahmet’ten Mehmet’te kıymetli bir şeydir. O, onu o mu aday gösterdi, bu mu aday gösterdi. Bunların hepsinden kıymetlidir. Bunlar çoluk çocuk işi" dedi.
BİZ YÜREĞİ İLE İŞ YAPAN İNSANLARIZ
Yerel seçimlerde ak parti Gökçeada teşkilatının yorulmadan bıkmadan küsmeden Gökçeada Belediyesini almak için çalışması gerektiğinin altını çizen Gider konuşmasında şu cümlelere yer verdi. "Kavgayı çok seven insanların yeri bellidir. Gidecek CHP’de yapacak. Bakın bir delege seçiminde bile ortalığı yıktılar Çanakkale’de. Onlar bu işi biliyor. Biz onların birbirine söylediklerini söylesek, ömür boyu birbirimizin yüzüne bakmayız. Çünkü biz yürekleriyle iş yapan insanlarız. Biz menfaatleriyle iş yapan insanlar değiliz. Bu anlamda hepinize, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimindeki çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Gökçeada zor bir yer. Geldiğimiz seçim çalışmalarında da gördük. Siz onları her gün yaşadınız. Ama yılmadınız, darılmadınız, küsmediniz. Şimdi aynı şeyi belediye seçimi için bekliyorum ve tekrar ediyorum. Şu olmazsa ben yokum veya şu olursa ben yokum diyen arkadaş, en başta kendini evine çeksin. Biz onu dostumuz olarak bilmekten vazgeçelim. O da buranın kalabalığında görünmekten vazgeçsin. Kim ki, Cumhur İttifakı’nın benim önüme getirdiği aday benim adayımdır diyorsa, biz onlarla yol yürüyeceğiz. Ve ben biliyorum ki bu sefer Gökçeada’yı farklı bir şekilde alacağız. Farklı bir oyla alacağız. Gökçeada’da yarım bıraktığımız tüm hizmetleri de inşallah bu dönem hep birlikte tamamlayacağız" Gökçeada ziyaretinde AK Parti Gökçeada teşkilatı ile bir araya gelen gider ardından geçmiş dönemde partide görev almış isimleri de ziyaret etti. Gider dünyanın ilk "Cittaslow adası (sakin şehir) " unvanına sahip Gökçeada 2 gün ziyaretlerine devam ederek vatandaşlar ile bir araya geldi, sorunları dinledi.
Ogün İnal