İndirim Günlerinin ilk gününde Çanakkale’de faaliyet gösteren giyim, konfeksiyon ve tekstil firmalarının düzenlediği defileyi seyretmeye gelen vatandaşlar, oldukça yoğun ilgi gösterdi.
5-6-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Esnaf İndirim Günleri Belediye Başkanı ve eşinin de aralarında bulunduğu kortej yürüyüşüyle başladı. Daha sonra Çarşı Caddesi’nde kurulan podyumda sergilenen defile devam eden esnaf indirim günlerinde, satışı yapılan ürünlerde yüzde 15 ila 30 civarında indirimler uygulandığı duyuruldu.

Etkinliğe katılan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı konuşmada; “Esnafın işi aşağı yukarı 4-5 senedir zor. Özellikle 2018’den beri hem ekonomik kriz, hem pandemi esnafımızı gerçekten zor günlerle karşı karşıya bıraktı. Bu tür etkinliklerle bir nebze de olsa, karınca kararınca acaba esnafımızın biraz işlerinde kıpırdama olur mu, biraz sezona girerken alışverişler biraz yükselir mi diye böyle bir teşebbüste bulunulmuş. Bunun için kendilerine teşekkür edip kutluyorum.  Esnaf bir kentin olmazsa olmazıdır. Esnafımızı yaşatmamız lazım. AVM’ler gözümüzü bürümesin. Esnaf olmazsa işimiz gerçekten zordur.” dedi.
 
Etkinlikler, 7 Ekim Pazar günü Mehter Takımı gösterisi ve saat 18.00’de verilecek Konser ile sona erecek.
Hasan Sami Er