3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı. Bayramiç Belediyesi tarafından bu yıl 3. Gerçekleştirilen Yağlı Pehlivan güreşlerine Bayramiç ve yakın ilçe ve merkez ilçeden gelen güreş severler yoğun ilgi gösterdi. 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri Bayramiç Taşıyıcılar kooperatifi önünde ki güreş sahasında yapıldı. Geleneksel hale gelen Bayramiç Yağlı Pehlivan güreşleri er meydanında,  2023 Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek Başta olmak üzere İsmail Balaban, Orhan Okulu, Cengizhan Şimşek, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Mustafa Taş, gibi önemli başpehlivanlar kol bağladı. 28 başpehlivanın 2023 Bayramiç Yağlı Pehlivan güreşleri Başpehlivanı olmak için rakipleri ile kıyasıya mücadele etti. 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başpehlivanlık yarı finallerinde İsmail Balaban, İsmail Koç, Hasan cengiz ve Cengizhan şimşek mücadele etti. Yağlı güreşlerde başpehlivanlık için İsmail Balaban ve İsmail Koç 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri başpehlivanlığı için kol başladı. Heyecanla izlenen başpehlivanlık final güresini İsmail Balaban Kazandı ve Bayramiç Yağlı Güreşlerinin 2023 başpehlivanı oldu.

BAYRAMİÇ MEHMET AKİF ERSOY YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ’NE YOĞUN İLGİ
Bayramiç Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı. Bu yıl üçüncüsü yapılan Yağlı Pehlivan güreşleri yoğun ilgi gördü. 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri Bayramiç Taşıyıcılar kooperatifi önünde ki Yağlı güreş sahası Bayramiç, yakın ilçeler ve Çanakkale merkez’den ’den gelen güreş severleri ağırladı. 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri ağalığını ise Lütfü Çakmak yaptı. Yağlı güreşlere CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, İyi Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Umurbey Belediye Başkanı Doktor Erdal Doğan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yeşim Karadağ, CHP Çanakkale İl Başkanı Doğan Ateş, İyi Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, Çanakkale Baro Başkanı Hande Keskin, çok sayıda davetli ve güreş ağaları katıldı.

BALABAN BAŞPEHLİVAN OLDU
Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Bayramiç Belediyespor güreşçilerinden kendi boylarında Serhat Tekin'i 1., Hüseyin Aykut 2., Halit Yıldız ve Ali Yavuz Türker ise 3. Oldu.  Yağlı güreşlerde 28 başpehlivan Bayramiç er meydanında kol bağladı. 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri başpehlivanlık final güreşinde İsmail Balaban ve İsmail Koç karşı karşıya geldi. Başpehlivanlık final müsabakasını İsmail Balaban Kazanarak 3. Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri başpehlivanı oldu. Bayramiç yağlı güreşleri başpehlivanı madalyasını ve kupasını Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’un elinden aldı.
Ogün İnal