Mazbatasını almak için Çanakkale adliyesine gelen Uz’u kalabalık bir partili grubu karşıladı. Uz mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada mazbatasının alınmasında partililerin alın terinin bulunduğunu ifade ederek seçim kampanyasında çalışan tüm partililere teşekkür ederek helallik istedi. Uz Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeğini açıklayan Ata ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a seslenerek ‘’Size Oy Verenlere Sırt Çeviriyorsunuz’’ dedi.

“KILIÇDAROĞLU ADINA OYLARINIZI İSTİYORUZ”
14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem milletvekilli seçimlerinde %16.30 oy orası ile İYİ Parti Çanakkale milletvekili Seçilen Rıdvan Uz mazbatasını aldı. Mazbatasını Çanakkale Adliyesinden almaya gelen İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’u partilileri bu unutulmaz günde yalnız bırakmadı. İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, il yönetim kurulu üyeleri, Partililer adliye binasına giren Rıdvan Uz’u adliye bahçesinde bekledi. İşlemlerinin yapılması ve mazbatasını almasının ardından partilileri ile bir araya gelen İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz ilk olarak mazbatası ve partilileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi ardından da basın mensuplarına açıklama yaptı. Uz mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada ‘’Öncelikle bize bu görevi layık gören Çanakkale halkına çok teşekkür ediyorum. Kendime en büyük teşekkürü de bizle beraber köy köyü, esnaf esnaf sokak sokak gezen, ev ev gezen teşkilatlarıma, il başkanıma, ilçe başkanlarıma, değerli kadın kolları yöneticilerime, hanımefendileri, gençlik kollarımıza, gençlerimize her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir inanmışlık vardı. Türkiye Ailesi olarak en çok oy alan ikinci yıl olmayı yine başardık biz. Yine bu bağlamda da ben her biriyle gurur duyuyorum. Hem belde başkanlarım, hem teşkilat üyelerimle bu görevi bize mazbatamızı verdiler. Bu mazbatada TEM bütün arkadaşlarımızın, buradaki bulunan herkesin emeği var, alın teri var, mücadelesi var. Ben her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve onlardan da helallik istiyorum. Bu saatten sonra bu kalabalığı, bu birlikteliği, bu adanmışlığı görünce memleketimizle ilgili görev yapmanın ne kadar kutsal olduğunun bir kez daha bilincinde ve farkında olmayı hatırladım. İnşallah Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder. Ama Çanakkale'mize ve ülkemize, milletimize bizleri mahcup etmez. Bu dua ve temenniyle tekrar Çanakkale'yi ve milletimize hayırlı olsun. İkinci bir sürecimiz başlıyor. Bu süreç 28’inde pazar günü. Yine hep söylediğimiz bir şey var. Bir dahaki seçim sürecinde bundan sonraki dönemde belki her birimizin oylarını toplasak bir mülteciler kadar oyumuz olmayacak. O yüzden bu seçim ikinci turu çok önemli. Bu sebeple biz ikinci turda da Millet İttifakı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oylarımızı istiyoruz. ‘’ dedi.

“SİZİ ADAY GÖSTERENLERE VE SİZE OY VERENLERE SIRT ÇEVİRİYORSUNUZ”
Uz, Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan Ata ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ile ilgilide açıklama yaparak şunları söyledi. ‘Şimdi burada çok kritik bir süreç ve dönemeç var. Bu kritik süreçte bütün partilerinin genel başkanları bu süreçte Sinan Bey'in bu tavrına karşı bizim böyle bir talebimiz yok. Bizim desteğimiz Millet İttifakı'ndan yana demiştik. İnsanlar sizi aday gösteriyorlar. Bu kararınız ile sizi aday gösterenlere ve size oy verenlere sırt çeviriyorsunuz. Bu çok doğru bir şey değil ama Türkiye'de ve Çanakkale'deki vatanseverler net olarak söylüyorlar. Dolayısıyla Sinan Bey'in değil Türk milliyetçilerinin, Atatürkçülerin ve vatanseverlerin söylemi çok önemli olacak burada. Onlar da Millet İttifakı diyor. Bu saatten sonra ben bu yanlış kararı bu bilinçli bir operasyonun ters tepeceği kanaatindeyim” dedi.
Ogün İnal