DÜZENLENEN ETKİNLİKTE 7’DE 77’YE HERKES EĞLENDİ
Lapseki’ nin Beyçayır Köyü Hafta sonunda Beyçayırlılar Geleneksel Kır şenliğine ev sahipliği yaptı.   Lapseki’de 2004 yılında kurulan Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından Beyçayır köyü yakınlarındaki alanda gerçekleştirilen geleneksel kır pikniği yoğun katılım ile gerçekleşti. Lapseki’de düzenlediği bir çok eğitici ve öğretici programlarla adından oldukça fazla söz ettiren, Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma derneği, derneğin adını aldığı Beyçayır köyü’nün yakınlarında geleneksel hale gelen kır pikniğine Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Namık Ergin, MHP Lapseki  ilçe Başkanı  Hüseyin Doğan ve teşkilat üyeleri  ve çok sayıda davetli katıldı. Düzenlenen geleneksel kır etkinlikte pikniğinde 7 den 70’e herkes doyasıya eğlendi.

KIR ETKİNLİĞİNDE ÇOK EĞLENCELİ YARIŞMALARDA YAPILDI
Çocukların, gençlerin halat çekme, çuval yarışı, kaşıkla yumurta yarışması ve ipte bağlı simitleri yeme yarışmasında çocuklar hem yarıştılar hem de hediye kazanırken şenliği katılan dernek üyeleri ve misafirler ise geniş alanda piknik yaparak mükemmel bir gün geçirme fırsatı buldular. Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Hasan Erkan” Öncelikle derneğimizin düzenlediği geleneksel kır pikniğine katılımınız adına dernek yönetimi adına çok teşekkür ediyorum. Bu alanda uzun yıllardır geleneksel kır pikniğini yapıyoruz her geçen yıl katılımın artması bizleri son derece mutlu ediyor. Her yaşta düzenlediğimiz çeşitli yarışmalarla çocuklarımız eyleniyor ve siz davetlilerimiz ve dernek üyelerimiz de pikniğinizi yapıyorsunuz bizlere bu imkanı sunan ve katkısı olan her kese çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNEMLİ OLAN ÖZEL GÜNLERDE BİR ARADA OLABİLMEK
Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, geleneksel kır pikniğine AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin, MHP ilçe Başkanı Hüseyin Doğan ve teşkilat üyeleri ile birlikte katılan Lapseki belediye Başkanı Eyüp Yılmaz” Doğanın en güzel renkleriyle buluştuğu ortamda sizlerle beraber olmaktan bizler çok mutluyuz. Davete icabet etmeye çalışıyoruz. Bu güne kadar sizler bizleri yalnız bırakmadınız bizde sizlerin daveti üzerine bu gün hep birlikte buradayız. Beyçayırlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Lapseki de gerçekten örnek bir dernek bu yüzden başta dernek başkanı olmak üzere tüm yönetim kurlunu canı gönülden kutluyor hepsine teşekkür ediyorum. Önemli olan böyle özel günlerde birlikte olmak rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın herkese iyi eğlenceler”dedi.
Murat Çağlayan