14 Mayıs Seçimlerinde deprem bölgelerinden Cumhur ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ‘a ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerin’ de de AK Partiye çok fazla oy çıkması nedeni ile sosyal medya hesabından Depremzedelere yönelik olumsuz paylaşım yapan CHP Ezine İlçe Kadın Kolları Başkanı Cansu Doğan görevinden alınarak disiplin kuruluna sevk edildi.

GÖREVDEN ALINDI DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ
14 Mayıs Pazar günü gerçekleşen 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinin ardından deprem bölgelerinden Cumhur ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ‘a ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerin’ de de AK Partiye çok fazla oy çıktığını belirterek depremzedelere yönelik olumsuz paylaşım yapan CHP Ezine İlçe Kadın Kolları Başkanı Cansu Doğan yaptığı paylaşım büyük tepki topladı. Bunun üzerine CHP Kadın Kolları İl Yönetimi harekete geçerek, yaptıkları toplantı neticesinde CHP Ezine İlçe Kadın Kolları Başkanı Cansu Doğan, yönetim kurulu kararıyla görevden alınarak, disipline sevk edildi.

KARARI DÜZENLENEN TOPLANTI İLE DUYURDULAR
Doğanın depremzedelere yönelik olumsuz paylaşımının ardından CHP ‘de olağanüstü toplantı gerçekleştirildi. Olağanüstü toplantının ardından CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı Güler Koçer ve CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Sibel Erol'un katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında CHP Ezine İlçe Kadın Kolları Başkanı Cansu Doğan’ın sosyal medyada depremzedelere yönelik paylaşımının ardından olağanüstü olarak toplandıklarını ifade eden CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Sibel Erol, “18 Mayıs akşamı Ak Parti Ezine ilçe başkanlığının CHP Kadın Kolları Başkanımız Cansu Doğan’ın sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine yaptığı basın açıklaması ardından yönetim kurulumuz toplandı. Kadın kolları ilçe başkanımızın yapmış olduğu talihsiz açıklama kendisini bağlamaktadır. Partimizin böyle bir söylem dili yoktur, görüşü yoktur. Partimiz adına yapılmış böyle bir konuşmayı hiçbirimiz kabul etmiyoruz. Bugünkü yönetim kurulu toplantımızda kendisini görevden aldık ve disiplin kuruluna da yapmış olduğu açıklamalar dolayısıyla yönlendirmesini yapmış bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, seçim kampanyası ve kuruluşundan itibaren aslında, sadece yapıcı kucaklayıcı ve insanları birleştirici bir dil kullanmıştır. Bu dil bizim bu ülkenin yapıştırıcı harcı olduğunun bir göstergesidir. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla ilgili de kime oy verirlerse versinler, onlar bizim vatandaşlarımızdır. Genel başkanımız da bu doğrultuda bir açıklama yaptı. Acılarını içimizde paylaşıyoruz. Sonuna kadar da acılarını paylaşmaya devam edeceğiz. Haklarında yapılan hiçbir olumsuz söyleme asla ve asla katılmıyoruz. Bize oy versin veya vermesin tüm vatandaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hiçbir vatandaşımızı ayrıştırmayacağız. Bize 20 yıldır yapılan o ayrıştırmayı hiçbir şekilde yapmayacağız. Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz. Biz 20 senedir bu iktidarın bizi nasıl ayrıştırdığını çok iyi bilenleriz. Hiç kimseyi ikinci sınıf vatandaş yerine koymayacağız. Koyulmaması için de Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden geleni yapacağız. Kadın kolları olarak bu konunun üzerinde hassasiyetle durduğumuzu tüm çalışmalarımızı kucaklayıcı, birleştirici ve tüm vatandaşlarımıza sarılarak devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.
Şenay Azman