Depremin ilk gününden itibaren deprem bölgesinin yaralarının sarılması için tüm Türkiye’de yardım seferberliği başlamıştı. Deprem bölgesine yardım toplayarak hızlı bir şekilde depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılayacak yardım malzemelerini deprem bölgesine gönderen belediyelerden bir tanesi de Geyikli Belediyesi oldu. Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu da bölgeye giderek çalışmalar bizzat katıldı. Geyikli Belediye Başkanı Boğaz Medya sosyal medya hesabından yapılan canlı yayında deprem bölgesine yapılan yardımları anlattı. Oruçoğlu bu zor günlerin aşılacağını ifade ederek. “Bu asrın felaketi, asrın depremini inşallah bir daha ülkemizde, hatta dünyamızda böyle bir şey olmamasını temenni ediyorum. Çünkü daha önce Gölcük’te, Adapazarı depreminde de ben İstanbul'daydım. Orada da Ömerli Belediyesi olarak gitmiştik deprem bölgesine. Oradaki acıları o gün de görmüştük. Maalesef o acıları bu depremde ülkemiz, insanlarımız bir kez daha yaşadı. Biz de deprem haberini alır almaz devletimizle, belediyelerimizle, STK'larla herkes gibi biz de taşın altı elimizi koyarak, burada gerekli vatandaşlarımıza duyuruları yaptık. Geyikli' den yedi kamyon yardım malzemesi deprem bölgesine Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya bölgelerine talep edilen acil toplama yerlerine yardım malzemelerimizi, iş makinelerimizi hızlı bir şekilde ulaştırdık. Kendim bizzat iki sefer bölgeye gittim. Hatay'da özellikle oradaki çalışmalarda, organizasyonlarda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Tabii ki çok ufak bir deprem değildi bu. Gerçekten oraya gidip oradaki çalışan insanlar, orada görev yapan insanlara da ben çok teşekkür ediyorum. Çünkü ilk günler gerçekten zordu. Çok büyük bir alan olduğu için oradaki yardım noktasında çok spekülasyonlar yapıldı ama gerçekten en basit insanların anlama için şunu söyleyeyim, gitmeyenler için. Hatay'da mesela deprem bölgesine gittik. İş makinemiz Osmaniye'deydi 150 kilometre Osmaniye'ye gittik ve oradan Osmaniye'ye gidene kadar yine deprem vardı.  Ancak çok büyük bir afet yaşanmıştı. Bütün devlet kurumlarımız olsun, STK'lar olsun, herkes taşın altına elini koydu.  Allah Böyle bir afet göstermesin. Memleketimize, milletimiz gerçekten zor günlerde inşallah devletimiz, milletimiz hep beraber bugünleri aşacağımıza inanıyorum” dedi. 
RİSKLİ BİNALARI YIKIP HEMEN YENİSİ İNŞA EDERİZ
 
Başkanı Oruçoğlu, Geyikli Beldesinde deprem önlemleri konusunda da bilgiler vererek
“Kendim de biraz inşaatla ilgili daha önce çalışmalarım olduğu için Geyikli’de çalışmaları hassas yürütüyoruz. Depremden önce dahi, bir inşaatta bulunması gereken tüm önlemler alınıyor. Santiye şefleri ile birlikte mimarı, mühendisi ve Belediye Personeli bu işin en başından sonuna kadar takip etme talimatını depremler yaşanmadan önce vermiştim.  Hele ki bundan sonra daha dikkatli olunması gerekiyor. Bu konuda da Valiliğimiz, Çevre Şehircilik Bakanlığımız, bize belediye Binalarımızla ilgili olarak özellikle şu an mesela 2000 yılı öncesi binalarımız için bir kontrol yapmamızı, deprem tesisi yapmamızı önerdiler ve biz şu an hızla bunları yaptırıyoruz. Eğer riskli binamız varsa biz Geyikli Belediyesi olarak hemen bu riskli binaları ortadan kaldırıp yıkım kararını alıp tekrar yerine yeni binaları inşa ederiz.  Biz de eski belediye hizmet binamızı yenilemiştik ve yeni binaya geçtik. Eski belediye hizmet bina çok eski 50 senelik olduğu için boşaltmıştık orasını. Bir kültür merkezi oraya yapıyoruz. Ama diğer binalarımız için de şu an hızla, biz de taşın altına elini koyup tekrar bu acıları yaşamamak için önlemini almamız gerekiyor.  Üzerimizdeki bu sorumluluğu biliyoruz. Bütün belediye başkanı arkadaşlarımızın da bu şekilde hareket edeceğini düşünüyorum” dedi.   
 
TÜM ETKİNLİKLERİ İPTAL EDEREK BÜTÇELERİNİ DEPREM BÖLGESİ İÇİN HARCAYACAĞIZ
Geyikli ’ye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen yardımı yaptıklarının da altını çizen Oruçoğlu “Depremzedelere yönelik yardımlarımız devam ediyor. Bir yandan da bölgemize gelen vatandaşları ağırlıyoruz. 23 aile depremzede ailemiz var bölgemizde. Buraya yerleşmiş. Onları ziyaret ediyoruz ve onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Benim kendime ait çiftliğimde iki tane boş evim vardı, iki aileye onları ben tahsis ettim. Biri Kahramanmaraş'tan biri Hatay'dan. Onların ihtiyaçlarını özel ben karşılıyorum. Ama diğer ihtiyaçlarını da burada hem hayırsever vatandaşlarımız hem de belediyemiz bütçesinden karşılıyoruz. Mesela bu yılki konser etkinliğimizi ve deve güreşi etkinliğimizi yaklaşık 821 milyon lira para tutuyordu bu etkinlikler iptal ettik.  Bunları Deprem bölgesine ve yine buradaki depremzede ailelerimize harcamak için böyle bir karar aldık. Geyikliye gelen misafirlerimizi biraz daha rahat ettirmek ve iyi oldukların hissettirmek adına biz de Geyikli Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Ogün İnal