“İyilik Hareketi Başlasın” sloganı ile İyi Parti Çanakkale İl örgütü ÇOMÜ’ de Öğretim gören ve zor durumda olan Üniversite Öğrencilerin Temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için kampanya başlattı.  Dün İyi Parti il Binasında Toplanan gıda ve temel ihtiyaç maddeleri parti binasından ihtiyacı olan Üniversite Öğrencilerine verilmek üzere ÇOMÜ Butik’ e teslim edildi. Düzenlenen kampanya ile ilgili Bilgiler veren İyi Partinin Yeni İl Yönetim Kurulu Üyeleri  Mutlu Dibekoğlu ve Avukat Zişan Özaydın amaçlarının ekonomik şartlar ile zor durumda olan ihtiyaç sahibi ÇOMÜ’ lü üniversite öğrencilerinin temel gıda malzemelerine ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade ederek “ umarız “İyilik Hareketi Başlasın” kampanyamız tüm Çanakkale’yi sarar ve sivil toplum örgütleri, odalar ve hayırsever Çanakkaleliler temel gıda ürünleri toplayarak ÇOMÜ Butiğe götürerek öğrencilere destek olurlar” dediler. İyi Parti Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Dibekoğlu “İyilik Hareketi Başlasın” sloganı ile başlattıkları kampanya ile ilgili bilgiler vererek ‘’Çanakkale İyi Parti İl başkanlığı olarak, düzenlemiş olduğumuz  bir kampanyamız vardı, Zişan hanım ile birlikte Özellikle üniversite öğrencileri için biz, ÇOMÜ’ de üniversitede butik açılmış, orada çok iki değerli hocamızın girişimleri ile Durumu olmayan öğrencilere yardım edildiğini duyduk ve gittik ne yapabiliriz diye, biz de bu konu hakkında bir çalışma başlattık. İyi Parti İl başkanlığı gruplarımızdan, whatsapp gruplarımızdan arkadaşlarımıza üyelerimize bu durumu bildirdik. Onlardan topladıkları yardımları partimize getirdiler. Temel gıda türünde yardımlar bundan sonraki süreçte’ de devam edecek. İlk yardım sevkiyatını bugün yapacağız. ÇOMÜ Butik’ te öğrencilerimiz için kıyafet var yiyecek var. Tuvalet kağıdı yani onların ihtiyacı olabilecek, her türlü malzemeyi temin etmeye çalıştık. Bundan sonraki süreçte de her ay düzenli olarak bu yardımlarımızı devam ettireceğiz. Bunun bir iyilik hareketini olduğunu söylemek istiyoruz. Herkese örnek olmasını istiyoruz. İlimizdeki diğer partilerinde bu olayı bizimle birlikte devam ettirmesini temenni ediyoruz. Kısaca özetle bu şekilde, inşallah çocuklardan güzel dönüler alacağız. Onların işine yarayacak. Onlara bir nebze destek olabilirsek bizim için çok iyi olacak’’ dedi.

SÜREKLİ OLACAK YARDIM KAMPANYASININ BÜYÜMESİNİ İSTİYORUZ
Kampanya ile ilgili bilgiler veren iyi Parti Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Zişan Özaydın’ da açıklamasında ‘’Öncelikle bu projeyi  İyİ Parti İl Başkanlığı olarak biz başlattık. Diğer partileri de de bu projeye destek için çağırıyoruz. Bu bir iyilik hareketi, “iyilik hareketi başlasın” sloganı ile bu yola çıktık. Bir değerlendirme yaptığımızda bugünkü ekonomik koşullarda çalışan bireyler dahi ayın sonuna zor getiriyor. Ekonomik sıkıntılar geçirdiğimiz bir dönemdeyken, öğrencilerin gerçekten ihtiyaçlarını karşılayamadığından kayıt sildirdiklerini öğrendik. Bu bizi çok üzdü, biz bu durumu 20 Aralıkta öğrendik. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde ÇOMÜ Butik adı altındaki bu proje 2 yıldır devam eden bu proje. Bu proje 5 bin Üniversite öğrencisine ulaşan bir proje, maalesef İYİ Parti olarak bizim çok geç haberimiz oldu. Geç oldu ama güç olmadı. Yardımlar topladık. Bu yardımların ilk sevkiyatını bugün gerçekleştireceğiz. İl başkanımız ve parti genel başkan yardımcımız Rıdvan Uz’un desteği ile her ay düzenli olarak bu yardımları götürmeye devam edeceğiz. Projemiz tek seferlik değil devam eden sosyal yardım projesi olacak. Bu projeyi diğer partileri, diğer yardım sever Çanakkaleliler’ de yapabilir. ÇOMÜ Butik’in yeri belli. Yardımlar ÇOMÜ Terzioğlu yerleşkesinde Hasan Mevzuf spor salonu içerisinde toplanıyor. Diğer vatandaşlarımızı da  bu projeye destek çağrısında bulunuyoruz “ dedi.
 
İLK SEVKİYAT YAPILDI
İyi Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mutlu Dibekoğlu ve Avukat Zişan Özaydın’ın başlattığı projenin ilk sevkiyatında il başkanlığında toplanan ve ağırlıklı temel gıda ürünleri ve kişisel hijyen  ürünlerinden oluşan ilk yardım sevkiyatı gerçekleşti. İl binasından araca yüklenen yardım malzemeleri ÇOMÜ Butik’e götürülerek görevlilere teslim edildi.

Ogün İnal