OLUR MU? DEMEYİN KEPEZ’DEN CUMHURBAŞKANI ADAY ADAYI ÇIKTI

Çanakkale’nin Kepez beldesinden sürpriz Cumhurbaşkanı aday adayı çıktı. Ancak Kepez’li Cumhurbaşkanı aday adayı Birol Elkılıç’ın Cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin seçmenin Birol Elkılıç’ın aday olması için imza vermesi ve aday göstermesi gerekiyor.

4819 0
  OLUR MU? DEMEYİN KEPEZ’DEN CUMHURBAŞKANI ADAY ADAYI ÇIKTI

Türkiye heyecanla 2023 yılında yapılacak olan seçimlere bekliyor. Bu süreçte tüm anket ve araştırma şirketleri de belirli aralıklar ile yaptıkları anket sonuçlarını televizyon kanalları ve sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşıyor. Seçim süresi yaklaştıkça Cumhurbaşkanı adayları da merak konusu oldu. Şuana kadar belli olan tek Cumhurbaşkanı adayı, AK Partinin Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan. Altılı masa olarak anılan Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Gelecek Partisi, DEVA, Saadet ve Demokrat partinin Cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil. Bir erken seçim olmaz ise 18 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimleri öncesinde Çanakkale’nin Kepez beldesinden sürpriz Cumhurbaşkanı aday adayı çıktı. Ancak Kepez’li Cumhurbaşkanı aday adayı Birol Elkılıç’ın Cumhurbaşkanı adaylığı için 100 Bin seçmenin aday Birol Elkılıç’ın aday olması için imza vermesi ve aday göstermesi gerekiyor. Bu zor süreci şu anlık düşünmeyen ve ülkenin sorunları ve kendince çözüm önerilerine odaklanan Birol Elkılıç Kendine ait Youtube kanalında ülkenin kalkınması, vatandaşların refah seviyelerinin arttırılması gibi konularla ilgili haftada bir çözüm önerileri yayınlanıyor. Tüm vatandaşların Youtube kanalındaki videoları izleyerek, müracaatlar başladıktan sonra da seçim kuruluna gidip imza vererek kendisine destek olmalarını isteyen Birol Elkılıç neden Cumhurbaşkanı olmak istediğini ve bu kararı aldıktan sonra nasıl tepkiler ile karşılaştığını şu cümleler ile anlattı.  “Çevre Sağlık Teknisyenliği yelpazesi geniş bir meslek. Vatandaşlar arasında pek bilinmez. İçme sularından göl sularının sağlığına, iş yerlerinin denetiminden sanayi bölgelerin atıklarına kadar.Bir ayağı köyde bir ayağı şehirdedir. 34 yıllık meslek yaşantım ben de bir tecrübe biriktirdi.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti geniş ağı olan bir devlettir. Bu süreçte sorunları ister istemez gözlemleme şansım oldu. Tecrübe biriktirdim. Biz büyük bir devletiz ve bazı hataları ister istemez görüyorsunuz. Artık bu hataların yapılmamasını istiyorsunuz. Mesela sanayi. Sanayi belli bir coğrafyaya toplanmış durumda. Oysa sanayi her il ve ilçede küçük birer bant dâhil olsa, olmalı. İnsanların işe ihtiyacı var. İşsizliğin düzensiz göçler neticesinde mega kentler ortaya çıkıyor ve plansızlığın neticesinde ciddi problemler doğuyor. Benim amacım Türkiye. Benim seçilme şansım sizinki gibi, seksen milyonda bir. Hepimizin bir şansı var. Ben bu şansı zorluyorum, zorlarken de bir şeyler anlatmak istiyorum. Ben Kepez’de ikamet ediyorum.  Ben Kepez Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığına aday olsam fikirlerim sadece o mahallede kalır. Ben güçlü bir devletten bahsediyorum. Büyük bir plana ihtiyacımız var. Mesela sanayi planı. Etrafınıza bakın.  Hiç birinizi biz üretmiyoruz. Üretsek bile fason üreticilik yapıyoruz.”

 ÜLKENİN SORUNLARININ DOĞRUL TESPİT EDİLMESİ GEREKİYOR

Eğitimi ve kendisi ve düşünceleri ile ilgili bilgilerde aktaran Birol Elkılıç 1970 yılında Ardahan'da doğdum. 32 senedir İnegöl'de yaşıyorum. 32 sene İnegöl Sağlık Müdürlüğü'nden çevre sağlık teknisyeni olarak görev yaptım. 52 yaşındayım görev sürecimde çevre, köyler ve sanayi denetimlerinde bulundum Üniversite mezunuyum ve 2 çocuk babasıyım. Ülkenin kalkınması için sadece sanayinin kalkınması yeterli değil. Tarımdan turizme eğitimden adalete birçok alanda yeni planlara ihtiyacımız var.  Ben belediye meclisi üyesi olsam mesela kim dinleyecek. Sorunların çözümleri için ilgili bakanlıktan tutun. Bu ülkenin sorunları var ve bu sorunlar doğru tespit edilerek doğru çözüm yöntem ve planlamaları ile çözülmesi gerekir. Mesela ben Cumhurbaşkanı olursam, sadece işi organize eden, hızlandıran olacağım. Benim yapmam önemli değil,  benden sonra gelen de yapmalı. Bu topraklar ziyan olmamalı. Yeri gelmişken belirtmek isterim Bu arada benim hiçbir parti ile üyelik bağım yok, deneyimim de yok. Hiçbir siyasi kuruluşu ne eleştireceğim ne de öveceğim. Ben sadece planlarımı sosyal medya üzerinden anlatıyorum.  Tüm sosyal medya hesaplarında videolarım var.  Kimse ile dirsek temasım yok. Ben Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı duyurdum Yüksek Seçim Kuruluna başvurular başlayınca dilekçemi vereceğim. Belli bir sürede benim için 100 bin imzalı dilekçe verilmesi gerekiyor. Demokrasi şekilde var ama uygulama var. Siyasi partiler kendi adaylarını belirliyor, işleri kolay.  Benim için 100 bin kişinin il ve ilçe seçim kuruluna gidip imzalı dilekçe vermesi gerekiyor. Aslında bu işlemler online de yapılabilir. Evdeki çocuğu bakkala gönderemiyoruz, nasıl o kadar kişiyi ikna edebilirim. Aileme bu konuyu ilk açtığımda ve Cumhurbaşkanı aday adayı olacağımı söylediğimde Çocuklarım pek ihtimal vermedi, güldüler bana. Eşime çok teşekkür ediyorum. Eşsim “Ben sendeki yüreğe bir kez daha âşık oldum” dedi. Çünkü taşın altına elimi koymak istiyorum sadece konuşmuyorum. Tabi bu kakarım sonrasında benimle dalgada geçildi. Bana çalışma arkadaşlarım başkan derdi yıllardır.  Şimdi onlar da dalga geçiyor yıllarca başkan başkan dedik, olacağı buydu diyorlar. Bir arkadaşım kahve yapmış getirmiş, hayırdır dedim, ne olur ne olmaz” dedi. Ben Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı açıkladım süreci bekliyorum.” dedi.

Ogün İnal
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.