Ruhsal hastalıklar kanseri tetikliyor!

Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi ruhsal hastalıklar kanseri tetiklediğini bildirdi.

1552 0
Ruhsal hastalıklar kanseri tetikliyor!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yahşi açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; “Duygularımızı paylas¸mazsak, ic¸imizde biriktirirsek ya da vaktinden evvel tu¨ketirsek beynimize zarar vermis¸ oluruz. Beynimizde birtakım kimyasallar vardır ve bu kimyasallar duygularımızı olus¸turur. Mutlulugˆumuzun, u¨zu¨ntu¨mu¨zu¨n, o¨fkemizin ya da korkumuzun tu¨m yo¨netimi beyindedir. Ancak; duygularımızın dengesi bozulmaya bas¸ladıgˆında, beynimizdeki kimyasalların salınım dengesi de bozulmaya bas¸lar. Bu da bizim du¨s¸u¨ncelerimizi ve davranıs¸larımızı etkilemeye bas¸lar. Yani tu¨m hayatımızı etkiler.
 
Beynimizdeki bozulma ilk olarak, ruhu etkiler. Ruhu etkilenen kis¸i kendi ile c¸atıs¸malar yas¸ar ve bas¸kaları ile sagˆlıklı ilis¸ki kurmakta da zorlanır.Ruhtaki bozulmaların yansımaları, kis¸iden kis¸iye c¸ok c¸es¸itlilik go¨sterir. Bu c¸es¸itliliklerden birkac¸ı; kiminde as¸ırı kaygı, kiminde yogˆun o¨zgu¨ven eksikligˆi, kiminde depresif du¨s¸u¨nceler, kiminde ise kimselere gu¨venememe gibidir. Ruhundaki bozulmaları fark edemeyen kis¸inin zamanla vu¨cudunun digˆer organlarında da bozulmalar bas¸lar ve kis¸i hastalıklara yatkın hale gelir.Kalp ve damar hastalıkları, romatizmal hastalıklar, mide ve bagˆırsak hastalıkları, migren, deri hastalıkları ve kanser en sık go¨ru¨len ''Ruhsal kaynaklı hastalıklardır''. Hatta o¨zellikle beyin ile direkt bagˆlantılı organın bagˆırsaklarımız oldugˆu ile ilgili o¨nemli c¸alıs¸malar bile vardır.Yani; ruhumuza kaldırabilecegˆimizden fazla yu¨k yu¨klemeyelim. S¸unu bilelim; yu¨klerin agˆırlıgˆı arttıkc¸a insan hızlanıyor, ruh bu hıza yetis¸emiyor beden hastalanıyor. O halde iyiles¸mek ic¸in s¸imdi biraz yavas¸la…Hisset,fark et,ruhunu sev,kendine haksızlık etme ve kendini hastalıklardan koru...”
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.