Çanakkale Turizminde İş, Staj Fırsatları Söyleşisi Gerçekleştirildi

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi İşbirliği Protokolü kapsamında ‘Çanakkale Turizminde İş, Staj Fırsatları Söyleşisi’ gerçekleştirildi.

823 0
Çanakkale Turizminde İş, Staj Fırsatları Söyleşisi Gerçekleştirildi

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi İşbirliği Protokolü kapsamında ‘Çanakkale Turizminde İş, Staj Fırsatları Söyleşisi’ gerçekleştirildi.

Söyleşiye ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Boz, Dekan Yardımcısı Doç. Dr.Erol Duran, Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülay Güzel, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Nilgün Gökser, Yönetim Kurulu Üyeleri Serhat Koçarslan, Koray Özcan ve Turizm Fakültesi Öğrencileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Dekan Mustafa Boz "Üniversite sivil toplum ve özel sektör işbirliğini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda Çanakkale'nin önde gelen turizm sivil toplum kuruluşlarından ÇATOD ile yakın geçmişte önemli bir işbirliği protokolü imzaladık. Öğrencilerimizin Çanakkale Turizm İşletmeleri ile yakın bir diyalog içinde olmasını, sektörün beklentilerini, ortaya çıkacak güçlü ortak güçlü sinerjimizi önemsiyoruz. Bu söyleşimiz ÇATOD ile çok verimli devam eden işbirliği faaliyetlerimizden  birisidir. Yakın zaman diliminde ortak önemli çalışmalarımızı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz”dedi.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer tüm katılımcılara Çanakkale Turizm faaliyet alanlarının mevcut durumu, potansiyeli, işletmelerin genel profili, sektörün çalışanlardan beklentileri,  dünyada turizm sektöründeki değişim, pandemi ile değişen misafir beklentileri ve öncelikleri, "ÇATOD ÇOMÜ İş Havuzu" Uygulamasının detaylarını sundu. Başkan Armağan Aydeğer, “ÇOMÜ Turizm Fakültemiz ile süregelen verimli işbirliğimizi çok önemsiyoruz. Turizm yatırımlarımızın nitelikli iş gücü olmadan hiç bir değeri ve anlamı bulunmamaktadır. Bu anlayışlar ÇOMÜ Turizm Fakültemizde eğitim gören tüm öğrencilerimizin Çanakkale Turizmine kazandırılması için ÇATOD olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. Bu kapsamda ‘ÇATOD - ÇOMÜ Dijital İş Havuzu’ projemizi hayata geçirdik. Öğrencilerimiz ÇATOD otellerinde kısmi zamanlı, tam zamanlı, günlük ve staj çalışma imkanları ile ilgili bilgilere bu vasıta ile anlık olarak erişim sağlayabilecekler. Bu amaçla kurulan whatsapp iletişim hattımız ve sosyal medya hesaplarımızda tüm fırsatlar anlık olarak yayınlanacaktır. Amacımız turizm alanında en yüksek istihdam kaynağı olan konaklama sektörümüzün nitelikli iş gücüne ulaşmasını sağlarken, öğrencilerimizin bu imkanlara kolay ve hızlı erişimini sağlamak, sektör ile bağlarını güçlendirerek eğitim ve eğitim sonrası kariyer hayatlarına katkı sağlamaktır. Burada sürdürülebilir bir başarı elde edebilirsek kazanan hem sektör, hem Çanakkale, hem öğrencimiz hem de üniversitemiz olacaktır” dedi.

ÇATOD Başkan Yardımcısı Nilgün Gökser, Yönetim Kurulu Üyeleri Serhat Koçarslan ve Koray Özcan öğrencilere sektörün beklenti ve ihtiyaçlarını belirtirken, ÇATOD olarak bu süreçte yanlarında olduğunu belirttiler.
 


Kaynak: DHA

Etiketler; #çatod #çomü
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.