Vali Orhan Tavlı,  İÇDAŞ A.Ş.  tarafından yaptırılan mekatronik eğitim ağırlıklı planlanan, 5 adet laboratuvar, 1 adet uzay ve teknoloji merkezinin yer alacağı Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın da bulunduğu incelemelerde Vali Orhan Tavlı, Kampüs Proje Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Orhan Tavlı, Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başta olmak üzere Çanakkale’nin pek çok tarihi ve kültürel eserlerine sahip çıktıklarından ve Çanakkale’de yapılan alt yapı, üst yapı çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı İÇDAŞ A.Ş’ ye, Aslan Ailesine ve İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin’e teşekkür etti.

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümünün de açılacağı Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 24 derslik, 5 adet laboratuvar, 190 kişilik konferans salonu, 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet 250 kişilik kız öğrenci yurdu, 1 adet 250 kişilik erkek öğrenci yurdu yer alacak.