Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde kalite güvence ve iyileştirme ziyareti ve akademik yükseltme belge takdim töreni gerçekleştirildi.

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde (MTF) Kalite Güvence ve İyileştirme Ziyareti ve Akademik Yükseltme Belge Takdim Töreni gerçekleştirildi. Törene;  ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, MTF Dekanı Prof. Dr. Tülay Cengiz Taşlı, Kalite Geliştirme ve Kurumsal İzleme Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erdem Kan ve akademisyenler katılım gösterdi. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu üniversitenin kurumsal yönetim sistemine ilişkin yeniliklerinden bahsederek, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kalite süreçlerini değerlendirdi.

Kalite Geliştirme ve Kurumsal İzleme Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Kan ise kalite süreci sonunda ortaya çıkan tablo göz önünde bulundurularak yaptığı değerlendirme sunumunda; MTF’nin güçlü ve zayıf yanları, fırsat ve tehditleri değerlendirildi. Sunum kapsamında ayrıca, iyileştirme çalışmaları hakkında da bilgilendirmeler yapıldı. Ziyaret esnasında, MTF akademisyenlerinin soruları; Rektör Prof. Dr. Erenoğlu ve beraberindeki heyet tarafından yanıtlandı. Sorular ve öneriler kapsamında, MTF akademisyenleri; kalite süreçleri, iyileştirme faaliyetleri,  sosyal transkript ve akademik çalışmaların yansıtılması gibi konularda sorularını ve fikirlerini iletti.

MTF’nin “En”lerine Ödülleri Takdim Edildi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülay Cengiz Taşlı, “Etkin Araştırmacı Ödülü”; Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Sağlık, “Tescil Ödülü” ve "Eğitim - Öğretim Kalite Ödülü" alırken Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Aylin Çelik Turan ile Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Nur Albayrak “Eğitim-Öğretim Kalite Ödülü” aldı.  Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Yılmaz “Eğitim-Öğretim Kalite Ödülü”nün yanı sıra Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Sağlık ile “Akademik Yükseltme Ödülü” aldı.

Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ardından son buldu.

Haber Merkezi