Seçim çalışmaları kapsamında Barbaros Mahallesi'ndeki evleri tek tek ziyaret eden Özkan, mahalle sakinleriyle birebir görüşmeler yaparak onların taleplerini ve beklentilerini dinliyor. Özkan ve aza adaylarının bu ziyaretler kapsamında Beldemiz sitesinde bulunan Kıraathane de site sakinleri ile bir araya geldiler.

Sezgin ve Aza Adaylarından Hafta Sonu Mesaisi

Çanakkale'nin nüfusun en fazla olduğu ve en büyük mahallesi olan Barbaros mahallesinde Barbaros Mahallesi Muhtarlığı için aday adaylığını Çanakkale’de ilk açıklayan isim olan Sezgin Özkan Muhtarlık aza adayları ile birlikte seçim çalışmaların devam ediyor. Çalımalar kapsamında Barbaros Mahallesi esnafını, mahalle sakinlerini ziyaret eden Özkan Barbaros mahallesinde bulunan kıraathaneleri’ de dolaşarak mahalle sakinleri ile bir adaya gelerek hem projelerini anlatılar hem de mahalle sakinlerinin sorunlarını dinliyor. Özkan ve aza adayları Onur Kağan Yalçın, Şerefli Çakır ve  Taner İneli ile birlikte  bu ziyaretler kapsamında Beldemiz sitesinde bulunan Kıraathanede site sakinleri ile bir araya geldi. Ziyarette Beldemiz sitesi sorunlarını Dinleyen Özkan göreve gelmesi halinde azaları ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığı projelerini de anlatma fırsatı buldu ve 31 Mart seçimleri için destek istedi. Seçim çalışmaları çerçevesinde işlerinden arta kalan tüm zamanlarda Barbaros mahallesi Muhtar adayı Sezgin Özkan önderliğinde Barbaros Mahalesin de çalınmadık kapı bırakmama hedefinden yola çıkarak çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Barbaros Mahallesi Aza adayı Onur Kağan Yalçın “ Barbaros Mahallesinde 13 yıldan buyana esnaflık yapıyorum. 31 Mart seçimlerinde Barbaros mahallesi muhtarlığı aza aday oldum. Çıktığımız bu yolda Barbaros mahallesi esnafına ve mahalle sakinlerine göreve gelmemiz durumunda neler yapacağımızı projelerimizi anlatıyoruz ve mahalle sakinlerinin bizlere destek vermelerini istiyoruz. Çıktığımız bu yolda sloganımız “Değişim Şart”. Değişimi istiyoruz. Barbaros Mahallesi Muhtarlığının değişime ihtiyacı var.  Barbaros mahallesinde bu değişimin olabilmesi için genç orta yaşlı yaşlı tüm mahalle sakinlerimizin desteğini istiyoruz” dedi. Barbaros Mahallesi aza adaylarından Taner İneli’ de yaptığı açıklamada  “Bende Barbaros mahallesinde esnaflık yapıyorum. Biz değişim istiyoruz ve “ değişim Şart “sloganı ile yola çıktık. Genç ve dinamik bir kadromuz var. Bu kadromuza Barbaros Mahallesi Muhtar Adayı Sezgin Özkan başkanlık ediyor. Bu genç ve dinamik kadro le Barbaros mahallesi muhtarlığında bir değişiş yapmak için Mahallesi sakinlerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.

Değişim Şart, Barbaros Mahallesinin Değişime İhtiyacı Var

Özkan hafta sonu gerçekleştirdiği seçim çalışması ziyaretini değerlendirerek açıklama yapan Barbaros Mahallesi Muhtar Adayı Sezgin Özkan ”Biz aza aday arkadaşlarım ile birlikte “ değişim Şart” sloganı ile yola çıktı. Barbaros mahallesi muhtarlığının bir değişime , yenilenmeye ve genç ve dinamik kadrolara ihtiyacı var. Biz seçim ziyaretlerimizde muhtarlık aza aday arkadaşlarım  ile birlikte devam ediyoruz. 31 Mart 2024 seçimlerinin yapılmasına 4.5  ay olsa da seçim dönemine kadar ulaşmamız gereken projelerimizi anlatmamız gereken çok sayıda seçmenimiz var. Bu nedenle de ben ve aza arkadaşların seçim çalışmaların erken start verdik. Bulabildiğim her fırsatta Barbaros Mahallesi sakinleri ve esnafları ile bir araya gelip hem sorunlarını dinliyorum hem de projelerimizi anlatıp destek istiyoruz.  Seçim çalışmaları kapsamında bugünde Sanayi Sitesi esnaflarınızdan bir bölümünü ziyaret ettim. Esnaflarımın ile oturup sanayi sitesi sorunlarını ve Barbaros Mahallesi’nin kronikleşmiş sorunlarını konuştuk. Sanayi sitesi esnaf ziyaretlerimde Barbaros Mahallesinin kronikleşen sorunlarının çözümü için oluşturduğumuz projeleri anlatma fırsatı buldum. Tabi Sanayi Sitesi esnafının sorunlarını da bu ziyaretlerde öğrenme fırsatı yakaladım. Seçim ziyaretlerine hem sanayi sitesinde hem de Barbaros mahallesinde devam edeceğiz. Seçim gününe kadar çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Ben ve aza arkadaşlarımın amacı, 31 Mart seçimlerinde göreve gelerek Barbaros Mahallesin sakinleri ve esnaflarının sorunlarını tek tek çözüme kovuşturmak. Bugünde seçim çalışmamız kapsamında yine aza adayı arkadaşlarımız ile Beldemiz Sitesinde Site sakinleri ile bir araya geldik. Burası Barbaros mahallesinin en uç noktası. Site sakinleri ile sohbet ettik. Sorunları dinledik. Bizde projelerimizi anlatma fırsatı bulduk tabi ki beldemiz sitesi sakinlerinden 31 Mart yerel seçimleri için destek istedik.  Çünkü Barbaros mahallesini seviyoruz ve Barbaros mahallesinin daha güzel, daha yaşanabilir olması içinde projelerimizi hazırladık. Seçim çalışmaları boyunca da bu projelerimizi anlatıp Barbaros mahallesi sakinlerinden destek istemeye devam edeceğiz”

Ogün İnal