Genç sporcu, Ümitler Türkiye Şampiyonası'nda gösterdiği üstün performansın ardından, Avrupa Taekwondo sahnesinde adını duyurmak için Romanya yolcusu. Ümitler Türkiye Şampiyonası'nda rakiplerini puan farkı ve nakavtla geçerek altın madalyanın sahibi olan Zeynep Taşkın, elde ettiği bu başarıyla Taekwondo Federasyonu'nun dikkatini çekti. Federasyonun verdiği kota ile genç sporcumuz, Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

 

Zeynep, Destek Olunursa Neler Başarabileceğinin En İyi Örneği

 

Çanakkale Taekwondo il Temsilcisi Hasan Altunışık şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamada Taekwondo sporu ne kadar da gündeme hak ettiği kadar gelmese de Türkiye’nin Uluslararası arenada en başarılı olduğu spor dallarından birisi. Türk taekwondosu Dünya’da ilk 3’ünden birisi. Bunun en yakın örneği Milli takımımız geçen sene ve bu sene Büyüklerde Dünya şampiyonu ve Yıldızlar Avrupa şampiyonasında takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Biz de Çanakkale olarak küçük bir il olmamıza rağmen milli takıma pek çok sporcu gönderdik. Çanakkale olarak örnek gösterilecek bir başarıya sahibiz.Romanya’da yapılacak olan Ümitler Avrupa taekwondo şampiyonasında Çanakkale’nin başarılı sporcusu, sporcum Zeynep Taşkın’dan gelecek başarıdan yana hiç şüphemiz yok. Bizim ona olan inancımız tam. İnşallah onu altın madalya ile omuzlarımızda karşılayacağız. Zeynep Taşkın pek çok yönden idol bir sporcu. Kızlarımızın nerelere ulaşarak ne başarabilecekleri konusunda onlara bir örnek ve kılavuz. Bunun yanında yine Zeynep, başarıya sahip çıkılarak destek olduktan sonra neler başarabileceğimizin de bir örneği. Bu konuda Zeynep’e sahip çıkan ve kanatları altına alan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

 

Şampiyonada İstiklal Marşımızı Okutmak İstiyorum

 

Ümitler Avrupa şampiyonası için Romanya Zeynep Taşkın’ın da şampiyonaya gitmeden yaptığı açıklamada ”Çok uzun yıllardır bu sporun içindeyim. Çok vakit harcadım, çok emek verdim. Bugün ise emeklerimin karşılığını alma günü. İnşallah Romanya’dan altın madalya ile dönerek İstiklal Marşımızı el memleketinde en üst mertebeden okutmak istiyorum. Madalyamı bana sahip çıkan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a, beni yetiştiren hocam Hasan Altunışık’a, aileme, bana inanan ve destek verenlere armağan etmek istiyorum. Bunu için mücadele edeceğim, bunun için tatamide savaşacağım.” Dedi

 

Şenay Azman

 

 

.