Muhalefet partilerindeki çalkantılar ve ittifakların sona ermesiyle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) saflarını güçlendiriyor. Cumhur İttifakı çerçevesinde yürüyen MHP, geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde elde ettiği başarıyla güç kazandı. Bu başarıyı perçinlemek adına Lapseki İlçe Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen "Cumhuriyeti 100. Yıl Kahvaltı" programı ile parti üyeleri bir araya geldi. Program, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. MHP Çanakkale  İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, İlçe Başkanı Hüseyin Sevinç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Kübra Kocabey ve çok sayıda parti mensubu, Lapseki'nin tarihi atmosferinde Cumhuriyet'in 100. yılını coşkuyla kutladı. Günün anlam ve önemine binaen düzenlenen kahvaltı programı, MHP'nin birlik ve beraberlik mesajını ön plana çıkardı. Programa katılanlar, Cumhuriyet'in temsil ettiği değerler etrafında kenetlenerek, geleceğe yönelik güçlü adımlar atmaya kararlı olduklarını gösterdi.

 Lapseki’ de 55 Kişi MHP’ye Katıldı

 Programda 55 yeni üye’ye MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım tarafından rozet takıldı. MHP Lapseki İlçe Başkanlığı'nın organizasyonunda düzenlenen programda, "Güçlü MHP, Güçlü Türkiye" mottosuyla birlik ve beraberlik mesajları verildi. Saygı Duruşu ve istiklal marşının ardından gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Lapseki MHP ilçe Kadın Kolları Başkanımız Kübra Kocabey “Türkiye Cumhuriyeti kuruluş sürecinde kadınlarımız nasıl ki canı ile, kanı ile, mücadele verdiyse, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin işareti üzere, Türk ve Türkiye yüzyılında biz kadınlara düşen görevi biliyoruz ve yüksek sorumluluk bilinciyle yerine getirecek Bize söz veriyoruz. Şunun bilincindeyiz ki Türkiye'nin geleceği bizleri güçlenecek yapıcı rolü, yapacağımız değerli çalışmalara, eşsiz fedakarlıklara yakından bağlıdır. Her türlü hizmeti kendine görev bilmiştir. Göreve geldiğim günden bugüne, bizlere destek veren kadınlarımıza şahsım adına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Teşkilatımıza gönül vermiş kadınlarımızı, mücadelemize ortak olmaları için, kadın kollarımıza davet ediyorum. Milliyetçi ülkücü hareket onu anlamalı ve yaşamalıdır. Adım attığımız yeni yüzyılda şu önemli mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Kutlu yürüyüşümüze katılmak, Türk ve Türkiye yüz yılı hedeflerinin gerçekleşmesine omuz vermek merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında sarsılmaz köklü inşaat etmek isteyen kim varsa gönlümüz onlara açıktır” dedi.

 “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Dimdik Ayakta”

 Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım’ da programda yaptığı konuşmada  “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, dualarla yad ediyorum.  Allah onlardan razı olsun. Onlar sayesinde böyle güzel bir vatana ve böyle güzel bir yönetim şekline sahip olduk. Sahip çıktık ve sahip çıkacağız. Bu bizler için, özellikle Çanakkale'de Çanakkale teşkilatları için ayrıca arz ediyor. Neden?  Çanakkale Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı yer.  Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına girdiğimiz bu müstesna günlerde devletimiz ve milletimiz özelinde hassasiyetle yapılan saldırıları ülkemize hem fiili hem ekonomik olarak yapılan hususları hepimiz yakinen izliyoruz. Ama bu yaşananların Hiçbir önem kayıtsız kalmayacağımız, bu saldırıları da bertaraf etmek için de elimizden gelenin en iyisini yapacağımız açık ve aşikar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 50 küsur yılını aşmış ki daha öncesi var. 65 yılından daha önceki süreci de kapsayan bir partili mensupları var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin her anında, özellikle de Genel Başkanımızın vurgusuyla bu ülkenin sıkıntı yaşadığı, zora düştüğünü anda tek saniye bile düşünmeden yola revan olan Genel Başkanımızın yanında olmak bizim görevimiz. Genel başkanımızı yalnız bırakmayacağımız açıktır. Bir büyük bir birliktelik gerçekleştirdik.  Cumhur İttifakı tesisleriyle ki bugünlerde bu hususla ilgili de birtakım mecralarda bozgunculuk yürümüş durumda. Biz yol kat ettikçe, biz birtakım kazanımlar yaptıkça, biz bu ülkeye net şekilde, sağlam şekilde, sahip çıkacağız dedikçe birileri rahatsız oluyor. Ve bu hususları taşımaya, bizleri huzursuz etmeye uğraşıyor. Bakıyoruz biz ne zaman Cumhur İttifakı'nı tesis etmişiz? Ne zaman tesis etmişiz? Ne zaman ki köprülerimizi bombalamaya kalkmışlar? Ne zaman ki yollarımızı kesip ülkemiz üzerinde bir takım olumsuz faaliyetlere girişmişler. Biz buna geçit vermeyeceğiz demiştik.  Biz köprümüzü yıkacak olanlarla, biz askerimize, polisimize, vatandaşımıza kurşun sıkanlarla, birliktelik yapanlarla, bunlarla yan yana yol yürüyebilir miyiz? Böyle bir şey mümkün mü?  Bu ülkeye, bu devlete, hizmet edenlerle birlikte olacağız. Darbe ve benzeri hususlardan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarımızdaki bizim de eminim burada bugün aramızda bulunan Arkadaşlarımızdan bizzat kendileri veya ailesinden büyüklerinin seksen darbesinde, muhtıralarda nasıl zorluklar çektiğini yakından biliyoruz. Ki bizler siyasiler olarak, darbeyle, özellikle vatandaşın oyu ile, vatandaşın teveccühüyle, vatandaşın tercihi ile seçimi kursunlar. Nasıl karşı çıkabiliriz ya? Böyle bir aymazlık, böyle bir saçmalık olabilir mi? Elbette ki o Ha bunu yapanlar, başarılı olabilirler mi? Olamazlar. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı dimdik ayakta” dedi.

 

Ogün İnal