Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından daha temiz bir kent için aralıksız gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ambalaj atıkları ile yeşil atıklar, moloz vb. (Max. 5 çuvala kadar inşaat atıkları) ve eski ev eşyalarından oluşan gelişigüzel atıklar, diğer atıklardan ayrı olarak toplanmaya devam ediyor. Atıkların mahalleler bazında toplama günlerini belirten broşürler de kentin çeşitli noktalarına asılarak, bilgilendirme çalışmaları yürütülüyor. Konu ile ilgili olarak Çanakkale Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Çalışma kapsamında tüm mahallelerde belirlenen gün ve saat aralıklarında ambalaj ve gelişi güzel atıklar diğer atıklardan ayrı olarak toplanıyor. Ekipler, belirlenen günlerde gelişigüzel atıkları randevu ile topluyor. Gelişi güzel atıklar, 444 17 17 no'lu Çağrı Merkezimizden toplama günlerinden önce yer bildiriminde bulunulması kaydı ile belirlenen yerden ekiplerce alınıyor. Atıklarını belirlenen zamanlamanın dışında çıkaran kentlilerin ise atıklarını 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine götürmeleri gerekiyor. Randevu almadan rasgele atılan atıklar için ise cezai işlem uygulanmaktadır.

Ambalaj Atıkları ve Gelişi Güzel Atıkların Toplanma Günleri

*Barbaros Mahallesi

Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16:30)

Gelişigüzel Atıklar- pazartesi, perşembe günleri

*Esenler Mahallesi

Ambalaj Atıkları- her gün (16.00-00.00)

Gelişigüzel Atıklar- çarşamba, cuma günleri

*Dardanos-Güzelyalı

Ambalaj Atıkları- (08.30-16.30) salı, perşembe, pazar (yaz dönemi) / çarşamba, pazar (kış dönemi)

Gelişigüzel Atıklar – Dardanos için her ayın 1 ve 3. haftası Cuma günleri / Güzelyalı için her ayın 2 ve 4. haftası perşembe günleri

*Cevatpaşa Mahallesi

Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16-30)

Gelişigüzel Atıklar-Çarşamba, Cuma günü

*İsmetpaşa Mahallesi

Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16.30) (Tekzen Bölgesi 16.00-00.00)

Gelişigüzel Atıklar- Çarşamba, Cuma günleri

*Namık Kemal-Kemalpaşa-Fevzipaşa Mahalleleri

Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16.30)

Gelişigüzel Atıklar-Salı, Perşembe günleri

Kentlilerimizin de ambalaj atıkları ve gelişigüzel atıkların toplama gün ve saatlerine uymaları; çevre ve görüntü kirliliğinin önlenmesi, halk sağlığının korunması adına büyük önem taşımaktadır. Unutmayalım, kentimizi birlikte temiz tutacağız" denildi.

Haber Merkezi