ÇOMÜ İÇDAŞ kongre merkezinde gerçekleştirilen programa; Vali İlhami AKTAŞ ve eşi Songül AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa BİÇEN, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Çanakkale Baro Başkanı Av. Hande KESKİN, Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıkmasından milli mücadeleye, İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif Ersoy’dan Cumhuriyet’in ilanına kadar Anadolu’da yaşananların anlatıldığı “Zafere Doğru CUMHURİYET DOĞUYOR" gösterisi izlendi.

İzleyicilerden büyük beğeni ve alkış alan Zafere Doğru CUMHURİYET DOĞUYOR" gösterisinin ardından Vali İlhami AKTAŞ ve Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, sahnede sanatçıları tebrik ederek, çiçek hediye ettiler.

Cumhuriyet'imizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Zafere Doğru CUMHURİYET DOĞUYOR" gösterisi günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.


Kaynak: Haber Merkezi