Başkan Bülent Erdoğan dün yayınladığı video ile caddenin kullanımına açıldığını ve cadde üzerindeki tüm yenilikleri Bigalılara duyurdu.30 Ağustos'ta başlayan bu önemli çalışma sürecinde şu ayrıntılar dikkat çekiyor:

Altyapı Çalışmaları:

Cadde boyunca kanalizasyon hattı yenilenmiştir. 108 abonenin kanalizasyon bağlantıları değiştirilmiş ve parsel bacaları oluşturuldu. Yağmursuyu hatları yer altına alınmış ve ızgara sistemleri yenilenmiştir. Kanalizasyon kapakları ve yağmursuyu ızgaraları modernize edildi.

Su Temini:

Caddenin çok büyük bir kısmında 225 mm temiz su ana hattı inşa edildi. Sadece İstiklal Caddesi'nde bulunan aboneler için 90 mm temiz su hattı ve abone bağlantıları yapıldı. 63 tatlı su çeşmesinin hattı yenilenmiş ve 120 abonenin temiz su bağlantıları güncellendi.

Üstyapı Çalışmaları:

Yol ortasında 4600 m2 özel desen beton parke taşı kullanıldı. Tretuvarlarda 2500 m2 karo döşenmiş ve caddenin büyük bir kısmına siyah mineralli bordür eklendi. Engelli inişleri için özel imalat rampalar oluşturuldu. Bu önemli proje, İstiklal Caddesi'ni altyapı ve üstyapı açısından modernize ederek Bigalıların kullanımına sunuldu. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, bu gelişmeyi bir video ile paylaşarak cadde esnafı başta olmak üzere tüm Bigalılara sabrı ve desteği için teşekkür etti.

Haber Merkezi