Açılış Programına; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazıcı, Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Bayramiç Belediyesi Başkan Vekili Cem Atılgan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Bayramiç İlçe Halk Kütüphanesi ve kafeteryanın açılış programında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı ve Bayramiç Kaymakamı Alper Taş tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

 

Yapılana konuşmaların sonrasında hediye taktimi yapılarak, halk oyunları gösterisi izlenmesinin ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Gökhan Yazgı, Vali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi yapılarak Bayramiç İlçe Halk Kütüphanesi ve kafeteryanın açılışı gerçekleştirildi.

 

Kütüphanenin gezilmesiyle açılış programı sona erdi.

Haber Merkezi