Seçime girecek olan Zafer Partisi adına, Biga’da seçimlerde yarışmak isteyen Av. Göknil Erdoğdu Çakan, düzenlenen basın toplantısı ile Biga Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

 

Biga Zafer Partisi, ilk Belediye Başkan Aday Adayını bir basın toplantısı ile açıkladı. Toplantıya  Zafer Partisi Biga İlçe Başkanı Muharrem Maral, Zafer Partisi Çanakkale İl Başkanı Adnan Mecu, Çanakkale İl Sekreteri Yılmaz Yıldırım, İl Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dinler, Merkez İlçe Başkanı Kenan Kurum, Merkez İlçe Teşkilat Başkan Yardımcısı Hakan Okay, Çan İlçe Başkanı Emel Arslan, Yenice İlçe Başkanı Ali Osman Ay, Yenice İlçe Teşkilat Başkan Yardımcısı Süha Can Ay ve birçok Zafer Partili katıldı.

Aday Adayı Av. Göknil Erdoğdu Çakan’ın Aday adaylığının açıklandığı toplantıda bir konuşma yapan Zafer Partisi Çanakkale İl Başkanı Adnan Mecu “Genel Başkanımız Ümit Özdağ’ın da bahsettiği üzere Zafer Partisi olarak tüm il ve ilçelerimizde vatandaşımıza hizmet için her kulvarda bu hizmet yarışında varız. Biz Zafer Partisi Biga İlçe Teşkilatı olarak gururluyuz. Genel seçimlerin ardından yerel seçimlere aday adayımızla birlikte Biga’nın tarihine damga vuracağız. Biz kıymetli hemşerilerimize Biga Belediye Başkan Aday Adayımız Göknil Hanımı takdim ediyorum” dedi.

 

Zafer Partisi Biga İlçe Başkanı Muharrem Maral ise yaptığı konuşmada, “Türkiye'nin genelinde olduğu gibi Biga'da da Zafer Partisi’ne gösterilen ilgi ve güvenin artmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Genel seçimlerde gösterilen başarının yerel seçimlerde de katlanarak büyüyeceğiz. Atatürk bizim kırmızı çizgimizdir. Bizler Atatürk'ün ilkelerinden, hedeflerinden ve düşüncelerinden asla taviz vermeyeceğiz. Bizler Atatürk Milliyetçileriyiz. Yerel seçimde de sizleri Atatürk’ten aldığı Seçme ve seçilme hakkını kullanan Zafer Partisi Biga Belediye Başkanı Aday Adayı Avukat Göknil Erdoğdu Çakan ile buluşturuyoruz" dedi.

 

Belediye Başkanı Aday Adayı Av. Göknil Erdoğdu Çakan ise konuşmasında kısaca kendini tanıtarak, “Ben Avukat Göknil Erdoğdu Çakan. Aslen Biga Korobalı’yım. 1991 yılında Bandırma’da doğdum. 10 yıldır avukatlık yapıyorum Evliyim ve bir çocuğum var. Çok yakın bir zaman önce başarılı bir genel seçim atlattık. Aynı başarıyı gün ve gün aday sayımızı arttırarak devam ettiriyoruz. Ülkemiz ve milletimizin çıkarları ne ise Türkiye’nin ve çocuklarımızın ufku için Atatürk çizgisi ve Türk Milliyetçiliği ile birlikte vatandaşlarımızın arkasında dimdik durduk. Bu süreçten itibaren de halkımız ve Biga Halkı Zafer Partisi’ne birçok teveccühte bulundu. Bunun için Biga Halkına çok teşekkür ederim. Biz burada Biga’nın çok daha iyi yönetilebilmesi için Biga Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum. Biga’da Zafer Bigalıların olacak. Biga’da Zafer kadınların olacak. Biga’da Zafer geleceğe umutla bakmak isteyen çocukların olacak” dedi.

Murat Çağlayan