Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen etkinliklerde spor dallarından oluşan gösteriler düzenlendi.
 
Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Golf Çay Bahçesi'nden coşkulu bir yürüyüş ile başladı. Amatör sporun önemini vurgulamak ve gençleri sporla buluşturmak amacıyla düzenlenen bu yürüyüşe Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Vekili Mesut Dinç, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı Jan. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yzb. Ercan Oran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Müftüsü Mustafa Bilgiç, kurum müdürleri, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Firuz Erdil, Şehit aileleri dernekleri, Gazi dernekleri, Şehit aileleri, Gaziler, siyasi parti temsilcileri, amatör spor kulüplerin temsilcileri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda son buldu.
Sporcularla sohbet eden Vali İlhami AKTAŞ, “Amatör spor branşlarının geleceğin sporcularının yetişmesine büyük katkısı olduğunu belirterek, bu hafta dolayısıyla tüm amatör sporla uğraşan sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum." dedi. Daha sonra gerçekleştirilen gösterilerde sporcular karate, güreş, jimnastik gibi farklı spor dallarında gösteriler sundu.
Şenay Azman