Lapseki Belediyesi Sahil Sosyal Tesisleri’nde düzlenen programa, İlçe kaymakamı Emre Öztürk, Lapseki Belediye başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki Müftüsü Rahmi Temiz, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Engin ve Kadın Kolları Başkanı Aynur Okutucu katıldı.
Lapseki Müftüsü Rahmi Temiz programda yaptığı konuşmada, ilçede, belde ve köylerdeki Camiler ve görevlilerle ilgili bilgi verdi. Konuşmasının ardından programı düzenleyip kendilerini davet eden Lapseki Belediye başkanı Eyüp Yılmaz’a teşekkür etti.
Daha sonra bir konuşma yapan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “Bu hafta din görevlileri ve camiler haftası olması sebebiyle yılda bir defada olsa hepimiz böyle bir araya gelmeye çalışıyoruz bizde bundan özellikle çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sizler hepimizin vazgeçilmezimizsiniz, olmazsa olmazımızsınız. Doğduğumuzda siz varsınız, öldüğümüzde yine siz varsınız. Onun için her yerde sizlerin desteğini görüyoruz bu yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk de yaptığı konuşmada, “Belediye başkanının geleneksel hale getirdiği Din Görevlileri Haftasında bu buluşmadan mutluluk duyuyorum. Emekli olan hocalarımızdan ricamız yeni imam arkadaşlara yardımcı olmaları. Sizlere bizim kapımız daima açık, her zaman gelebilirsiniz. Özellikle köylerde görev yapan imam arkadaşlarımızdan isteğimiz bizlerin köylerde göremediği hasta olur, bakıma muhtaç olur, ihtiyaç sahibi olur bunları sizler daha iyi tespit eder ve görürsünüz. Bizlere muhakkak bildirin, bizlerde elimizden geldiğinde bu ailelerin sorunlarını çözelim” dedi.
Murat Çağlayan