Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu’nun katılımları ile Biga Meslek Yüksekokulu (Biga MYO) ile Biga TSO arasında öğrencilerin “Staj ve İstihdamına Yönelik İşbirliği” ile “İş Yeri ve Mesleki Uygulamaları Eğitim ve Öğretim İşbirliği” protokollerinin imza töreni gerçekleştirildi.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş, Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı İsmail Özer, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tevfik Başarır, Biga STK temsilcileri, Biga TSO Genel Sekreteri Mustafa Mutlu, ÇOMÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Doç. Dr. Engin Gür, Biga İ.İ.B.F. Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Levent Dalyancı, Ezine Gıda OSB Bölge Müdürü Alper Altınok, Biga TSO yönetim kurulu, meclis ve meslek komite üyeleri ile Biga MYO bölüm başkanlarının katılım sağladığı imza töreninde konuşan Rektör Erenoğlu imzalan protokol ile Biga MYO öğrencilerinin staj ve istihdam olanaklarının arttırıldığını belirtti. Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ise hazırlanan protokol kapsamında sadece Biga’da ikamet eden öğrenciler için değil ülkenin diğer şehirlerinde ikamet edecek mezun öğrencilerin istihdamının da öncelikli olarak sağlanacağını dile getirdi.
İmza töreni öncesi gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda ise Biga MYO ve STK’lar ile yapılması planlanan eğitim-öğretim iş birliği faaliyetleri ve hazırlanacak ortak projeler hakkında fikir alış-verinde bulunuldu.
Toplantı ve imza töreni Biga Meslek Yüksekokulu atölye ve laboratuvarlarının gezilmesi ile son buldu.
Haber Merkezi