TÜMAD Madencilik tarafından yaptırılıp Lapseki ilçesine kazandırılan Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi öğrencilerine TÜMAD Madencilik İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Mediha İnal tarafından deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı.
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen deprem çantası dağıtım etkinliği öncesi bir konuşma yapan TÜMAD Madencilik A.Ş. Halkla İlişkiler Müdürü Şaban Kılıçan, “6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen üzücü deprem sonrası maalesef Türkiye olarak bu kaderle her zaman yüzleşmemiz gerektiğinin farkına vardık. Bizde TÜMAD Madencilik olarak Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi’nde siz değerli öğrencilerimizle böyle bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istedik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği birimimiz bu çantalarımızın içinde neler olduğunu, nasıl kullanıldığı sizlere anlatacak. İnşallah bir gün bunları kullanmak zorunda kalmayız” dedi.
Bu konuşmanın ardından Lapseki ilçesi Şahinlik köyünde faaliyet gösteren TÜMAD Madencilik tarafından yaptırılan 16 derslikten oluşan 540 öğrenci kapasiteli fizik, kimya ve biyoloji laboratuarlarına sahip Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi’ne ait konferans salonunda öğrencilere deprem çantası dağıtıldı. Konferans salonunda düzenlenen dağıtım törenine, TÜMAD Madencilik Halkla İlişkiler Müdürü Şaban Kılıçan, Lapseki İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Murat Özkan, Okul Müdürü Abdullah Yavuz, İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Mediha İnal ve Alper Özbaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Ayşe Sadet İşseven, “TÜMAD Madencilik tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bize deprem çantası dağıtıldı. İçinde bize deprem öncesi ve sonrasında kullanabileceğimiz malzemeler yer alıyor. Çantanın içinde el feneri, düdük, dezenfektan, maske, sargı bezi, yara bandı, batikon, kağıt ve kalem var. TÜMAD Madenciliğe duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Allah bunları kullanmayı kimseye nasip etmesin” diye konuşarak yetkililere teşekkür etti.
Şenay Azman