Görev süresi Nisan ayında dolan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Setat Murat’ın yerine atanacak olan rektörlük için müracaatlar alındı. Rektörlük için 20 aday müracaat etti. Ataması seçimden önce yapılması gerekirken seçim sonuna bırakılan atama kararı dün yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yemin ederek yeni dönem için görevine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sistem gereği birçok atama yaptı. Atama yapılan alanlar arasında rektörler de vardı.
 
Recep Tayyip Erdoğan ÇOMÜ ile beraber 13 üniversiteye daha rektör ataması gerçekleştirdi. ÇOMÜ’ye Rektör olarak atanan Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, daha önce Rektörlük Genel Sekreterliğine atanmış ancak bir süre sonra bu görevinden istifa ederek Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanmıştı. Erenoğlu, 2022 yılı Ağustos ayında Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Jeodezi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi iken, profesörlük kadrosuna atanmıştı.
 
Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu kimdir?
1978 yılında Çanakkale’de doğan Profesör R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Cumhuriyet İlkokulu, Çanakkale Merkez Ortaokulu ve Çanakkale Lisesi’ndeki eğitimlerinden sonra, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri (Harita) Mühendisliği Bölümü’nü 1999 yılında dereceyle tamamladı.  
Erenoğlu, 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ve 2009’da yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını tamamladı.
2003 yılında YTÜ Jeodezi Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak başlayan akademik kariyerine, master ve doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Yardımcı Doçent olarak devam etti.
2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Yardımcı Doçent kadrosuna ataması yapıldı.
2017’de Doçent unvanını aldı.
2022 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Jeodezi Anabilim Dalında Profesör oldu.  
2012-2023 yıllarında Bölüm Başkan Yardımcılığı, Anabilim/Bilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılıkları, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Senato Üyeliği, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Genel Sekreterlik gibi çok sayıda yönetim görevlerinde bulundu.
Erenoğlu, halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürüve Ekim 2017'den beri bu görevi yürütüyor.  
Çeşitli ulusal ve uluslararası mühendislik birliklerinde üyelikleri bulunan Profesör R. Cüneyt Erenoğlu’nun 235 makale ve bildirisi bulunuyor.
Çeşitli ölçekteki 41 adet araştırma projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak yer aldı. R. Cüneyt Erenoğlu, öğretim üyesi Oya Erenoğlu ile evli ve 2 çocuk babasıdır.
Murat Çağlayan