Özsüer basın açıklamasında “Milletimizin Kararı Başımızın Tacıdır” diyen Özsüer Millet ittifakının Çanakkale’de başarılı olduğunu da sözlerine ekledi. Özsüer açıklamasında şu cümlelere yer verdi.

“MİLLETİMİZİN KARARI BAŞIMIZIN TACIDIR”
“Öncelikle 14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Sürecin en başından da dediğimiz gibi milletin kararı başımızın tacıdır. Milletimiz feraset sahibi bir millet olup nerede, ne zaman ve nasıl karar vereceğini bilen bir millettir. Milletimizin iradesi her şeyin üstünde olmakla birlikte bize düşen bu iradeye saygı duymaktır. Milletimizi aşağılayan, seçimde verdikleri kararı üst perdeden gören jakoben siyaset tarzını tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum.

ÇANAKKALE’DE MİLLET İTTİFAKI OLARAK ÖNEMLİ BİR BAŞARI KAZANDIK
Özsüer açıklamasında Çanakkale’de millet ittifakı olarak önemli bir başarı sağladıklarını da altını çizerek şunları söyledi. “Millet ittifakı olarak hem Türkiye genelinde hem Çanakkale özelinde güzel işlere imza attık. Gelecek Partisi olarak millet ittifakımıza hem Türkiye genelinde hem de Çanakkale özelinde elimizden geldiğinde katkı sunmaya çalıştık. Tabiri caizse yeni kurulmuş bir parti olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. 9 Nisan tarihinde adayların açıklandığı günden itibaren her ilçemize en az 2 defa olmakla beraber çok sayıda ziyaret gerçekleştirdik. Siyasetin matematik olduğu varsayımı ile seçmen odaklı çalışmalara imza attık. Gelecek Partisi kontenjan adayımız , Genel Başkan yardımcımız ;Cumhuriyet Halk Partisi 3.sıra adayımız Yeşim Karadağ’ın milletvekili  seçilmesi için bölgesel ve nitelikli çalışmalar yaptık. Bu çabalarımız sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi listesinden değil belki ama İyi parti listesinden Rıdvan Uz’u Meclise Milletvekili olarak yolladık. Burada söz konusu kişisel başarı değil millet ittifakımızın başarısı idi. Nitekim bu çabalar sonucunda neredeyse girdiği her seçimde şehrimizden 2 milletvekili çıkartan AK Parti’nin vekil sayısını 1 ‘e düşürdük. İktidar partisinin Çanakkale il genelindeki 1.parti olma unvanını elinden alarak ittifak partimiz Cumhuriyet Halk Partisi yeniden şehrimizde 1. Parti konumuna geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda %54.58’ lik bir oy oranı ile 2.turda ise %58.09’luk bir oy oranı ile sandıktan 1.çıkmıştır. Bu verilerden de anlaşılacağı üzere millet ittifakımız Çanakkale’de başarılı bir uyum yakalamış ve bu uyum seçim sonuçlarına da somut olarak yansımıştır. Gelecek Partisi İl Başkanı olarak şahsım ve partim adına bu uyumda büyük emeği olan CHP Genel Başkan yardımcısı Muharrem Erkek’e, İl ve İlçe Belediye Başkanlarına, İtttifak partisi il başkanlarımıza, milletvekili adaylarımıza il ve  ilçe teşkilatlarında görev yapan partililere teşekkür ediyorum. İl genelinde istediğimiz sonuçlara ulaşsak ta ülke genelinde dilediğimiz sonuçları alamadığımız için buruk bir sevinç yaşıyoruz.

BÜLENT TURAN’IN BAKAN OLARAK ATANMASINI DESTEKLİYORUM
Açıklamasının sonunda yeni kabinede adı çalışma ve sosyal güvenlik bakanı olarak geçen Bülent turan ile ilgili görüşlerini ifade ederek noktalayan Özsüer şunları söyledi. Çanakkale sevdalısı birisi olarak ekmeğini bu şehirde kazanan, ekmeğini bu şehirde bölüşen birisi olarak Bülent Turan ‘ı yeni kabinede bakan olarak görev almasını destekliyorum ve bu konuda şehirde de bir mutabakat, konsorsiyum olmasını istiyorum. Bakanlık hizmet almak demektir, siyaset üstüdür. Şehrimizi temsilen Cumhurbaşkanlığı kabinesinde bir Çanakkaleli’ nin olması elbette göğsümüzü kabartacaktır. Bakanlık için adı geçen gerek Bülent Turan gerek Fatih Şahin ikisi de Çanakkale’miz için bir değerdir ve siyaset bir kenara bakan olmaları Çanakkale’miz için faydadır. O yüzden Çanakkale genelinde bu iki ismin desteklenerek kabinede yer almalarını önemli görüyorum. Siyasi kavgamız ayrı kendilerinin zihniyeti değişmedikçe o ilelebet devam eder.”
Ogün İnal