İskele Meydanında yapılan seçim zaferi kutlamalarına katılan ve burada kutlama alanındakilere hitap eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider millet ittifakı partilerini eleştiri yağmuruna tuttu. Eleştiri yağmurundan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da nasibini aldı.
 
ÜÇÜNCÜ TUR OLSAYDI RABİA İŞARETİ YAPARLARDI
 
28 Mayıs’ta yapılan ve Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanını belirleyen Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Tüm Türkiye’ de olduğu gibi Çanakkale’de de Cumhur ittifakını oluşturan siyasi partilerin üyeleri ve Erdoğan’a oy veren seçmenler seçim zaferini kutlamışlardı. Çanakkale’de seçim zaferini kutlama alanı İskele Meydanı olmuştu. İskele meydanında seçim zaferini kutlayan partililere hitaben konuşma yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider konuşmasında hem Cumhur ittifakına destek verdi hem de eleştiri oklarını CHP Genel Başkanı ve Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğluna yöneltti. Gider iskele meydanındaki konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci turda milliyetçi söylemlere başvurarak bozkurt işareti yapmak zorunda kalmasına değinerek; “Emin olun; bu seçimde üçüncü tur diye bir şey olsaydı, bunlar üçüncü turda da Rabia işareti yaparlardı. Yahu siz kim, bu kavramlar kim” dedi.
 
KONUŞMASINDA GÖKHAN’I ELEŞTİRDİ
 
Gider, iskele meydanındaki konuşmasında Çanakkale’de her eve mektup göndererek “hakkınızı helal etmeyin” çağrısında bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a seslenerek “Bütün evlere mektup yollamış, demiş ki; bunlara hakkınızı helal etmeyin. Evlere kahve yollamakla bu iş olmaz. Bir helallikten bahsedeceksek; biz senden şehitlerimizle helalleşmeni bekliyoruz. Hani HDP-PKK barajı geçtiği için pilav dağıtıyordun ya, eğer bu milletle helalleşmek istiyorsan o şehitlerimiz, askerlerimiz, öğretmenlerimiz için, katledilen şehitlerimiz için sen bir pilav dağıtacaksın. Eğer Cuma gününe kadar O, pilavı dağıtmazsa; Naim Başkan o pilavı sen onlar adına dağıtacaksın. Bunu da belediyenin önünde dağıtacaksın. Öyle bir kenarda değil. Faturasını da Çanakkale Belediye Başkanı’nın kendisine yolla ki; helallik alsın. Bakın bu zenginlerin parası kıymetlidir. Eğer o ödemezse, faturayı bana yolluyorsun. Ben Ayhan Gider olarak öderim. Yeter ki, bu kentin belediye başkanının bir helalleşme talebi olsun” dedi.
 
Ogün inal