Seçim çalışmaları kapsamında seçmenler ile bir araya gelen Gider, Türkiye AK Parti döneminde Milli Savunma Sanayi alanında Türkiye’nin bağımsızlığını kazanmak için büyük çaba harcadığını ifade ederek “SİHA’lar, savaş gemileri, uçak gemileri, savunma sistemleri bunların hepsi Mustafa Kemal’in tam bağımsız Türkiye hayalinin adımlarıdır. 100 yıl sonra bu hayale, Recep Tayyip Erdoğan ve ekibiyle ulaşıyoruz” dedi.
 
 
“ÖYLE OTURDUĞUNUZ YERDEN DE ZORLUKLARI AŞMANIZ MÜMKÜN DEĞİL”
 
AK Parti’nin Çanakkale 1. Sıra Milletvekili Adayı Ayhan Gider, seçim çalışmalarını sürdürüyor. 14 Mayıs genel seçimlerine 7 gün kala seçmenler ile bir araya gelmeye devam eden Gider, bu ziyaretlerde ve toplantılarda Türkiye’nin bağımsızlığını korumak için 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerin hayati önemde olduğunu dile getirdi. Gider; açıklamasında  “Türkiye, yeni bir yüzyılın şafağında.  100 yıl önce nasıl bir cenderenin içindeysek, bugün de aynı cenderenin dişlileri, ülkemizi bir girdabın içine sürüklemeye çalışıyor. 100 yıl önce, Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Milleti her türlü zorluğa karşın nasıl bağımsızlık ateşini yaktıysa, bugün de, Türk Milleti’nin çıkarlarını korumak için bir araya gelen Cumhur İttifakı, aynı bağımsızlık ateşini korumanın derdine düşmüştür.  Tüm dünyanın karşınıza dikildiği anda, bunu başarmak elbette kolay değil. Ancak Türk Milleti’nin kolayla hiçbir zaman işi olmadı.  Hep zor olanın üstesinden gelmek zorunda kaldı ve çok şükür dirayeti ile her türlü zorluğu aştı. Yine aşacağız. Öyle oturduğunuz yerden de zorlukları aşmanız mümkün değil. Bizi, bizden başka düşünen olmaz.  Avrupa’dan, oradan buradan uzanacak bir ele bel bağlar ve memleketin geleceğini bu şekilde kurtarmayı düşünürseniz, gaflet denizinde boğulursunuz. Bu nedenle; çok çalışıyor ve çocuklarımıza, hür bir şekilde yaşayabilecekleri Türkiye’yi inşa ediyoruz. Doğru adımlar ve doğru adamla” ifadelerine yer verdi.
 
“HALKIMIZ GÜVENDİ, AK PARTİ YAPTI. YAPILMASI İÇİN ÖNÜNÜ AÇTI”
 
Seçim çalışmalarında yaptığı konuşmalarda Türkiye’nin savuma sanayinde bir devrim yaptığının altını çizen Gider, konuşmasında şu cümlelere yer verdi. “Savunma Sanayimizde adeta bir devrim yaptık.  90’lı yıllarda, Amerika’dan İsrail’den İHA dilenen bir ülkeydik. Bunu itiraf edelim.  Çünkü mecburduk. İhtiyacımız vardı. Bugün; 40’tan fazla ülkeye İHA, SİHA satan bir ülke haline geldik. Bunu, bu memleketin çocukları yaptı ve başardılar. Birçok coğrafyada, Türk İHA’ larına şarkılar yapılıyor. Bizim SİHA’larımızla, kendi ülkelerini devlere karşı koruyorlar. Denizaltılar için, Almanya’nın ABD’nin onayını bekliyorduk.  Onların 30-40 yıl kullandıkları denizaltıları, üzerine bayrağımızı asıp denizlerimizi korumaya çalışıyorduk. Şimdi, Gölcük’te Tuzla’da Türk denizaltıları yapılıyor. El alemin hurdasına değil, kendi denizaltılarımıza bayrağımızı asıyoruz. Bunlar; Türk Evlatlarının eseridir. Halkımız güvendi, AK Parti yaptı. Yapılması için önünü açtı”
 
TÜRK GENÇLERİNİN ARTIK UZAYA GİTMEYE HAZIRLANIYOR
 
Gelinen noktada Türk gençlerinin artık uzaya gitmeye hazırlandığını da hatırlatan Gider
“Bu çocukların önünü açarsan; İHA da yapar, SİHA da yapar, uçak gemisini de yapar, günü gelir uzaya da çıkar. İki tane Türk Evladı, uzaya çıkacak.  Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever, uzayda al bayrağımızı taşıyacak. Atatürk’ün sözünü hatırlayalım; “İstikbal, göklerdedir”  Mustafa Kemal’in mirasını, işte böyle temsil edersiniz.  Atatürk’ün mirasını, işte böyle yüceltirsiniz. Değil 6 ok, 16 ok da koysanız partinize, Atatürk’ün mirasını yüceltemezsiniz. Ancak; çalışmayla, istikrarla, cesaretle, bu mirası korur ve yüceltirsiniz. İnşallah, halkımızın da desteğiyle, istikrarlı bir şekilde bu gelişmeleri sürdürecek ve buna engel olmak isteyenlere boyun eğmeyeceğiz” dedi.
 
Ogün İnal