KALP DAMAR CERRAHİSİ ANABİLİM DALINDA PROFESÖR  DOKTOR GÜNDÜZ YÜMÜN
Dr. Gündüz YÜMÜN  1979 yılında Kars’ın Selim ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu aynı ilçede bitirdikten sonra 1996 yılında Gümüşhane Anadolu Öğretmen Lİsesinden mezun oldu. Kocaeli Tıp Fakültesinde  Tıp eğitimine başladı ancak 1999 Gölcük depremi sonrası Cumhuriyet Üniversitesine Tıp Fakültesi’ne geçiş yaparak  2002 Yılında mezun oldu. İki yıllık mecburi hizmetini pratisyen hekim olarak Kars'ta bitirdi.  Askerlik görevini yaptıktan sonra Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde Kalp Damar Cerrahisi bölümünde uzmanlık eğitimine başladı ve 6 yıllık eğitim sonunda  2011 yılında Uzman oldu.   Uzmanlık sonrası 3 yıl daha aynı hastanede uzman doktor olarak  görev yaptı. 2014 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi' nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2017 yılında Doçent Doktor ünvanını aldı.  2020 yılında Tekirdağ Şehir Hastanesi' ne geçerek Kalp Damar Cerrahisi  Kliniğini kurdu. 2021 Yılında İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde Küçük Kesili Kalp Cerrahisi Ameliyatları eğitimi  aldıktan sonra, Tekirdağ da görevine devam etti.  15 Şubat 2023  itibari ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapmaya başladı.

RADYOLOJİ ANABİLİM DALINDA DR. ÖĞR. ÜYESİ GÜLDEN KARATAĞ
Dr. Gülden Karatağ, 1979 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. Tıp eğitimini 1995 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olarak tamamladı. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başlayıp Radyoloji ihtisasını tamamladı (2001 – 2006). Kadın görüntüleme, mamografi, ultrasonografi ve renkli Doppler ultrasonografi alanında daha spesifik çalışmış olup ( Neoson Görüntüleme Merkezi, İstanbul 2006 – 2008) , mecburi hizmetini Kütahya Tavşanlı 82. Yıl Devlet Hastanesi’nde ( 2008 – 2009) ve Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tamamladı. 2009 yılından itibaren Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeki görevinden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi’ne atanmış olup, 07/02/ 2023 tarihinde Hastanemiz Radyoloji Anabilim Dalında göreve başladı. 

ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALINDA PROFESÖR DOKTOR  SELÇUK KAYA
1973 yılında Muğla’da doğmuştur. Orta öğrenimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamlayıp, 1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda 1998-2003 arasında uzmanlık eğitimini yapmıştır. Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 6 yıl kadar uzman doktor olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında tekrar aynı üniversitede akademik eğitimine devam ederek 2009 yılında yardımcı doçent, 2011 yılında doçent ve 2019 yılında profesör doktor ünvanını alarak 3 yıl bölüm başkanlığı yapmıştır. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış ve kongrelerde sunulmuş 100’ün üzerinde makale ve bildirisi ayrıca ilgili alanda yazılmış birçok kitap bölümleri vardır. Bunun yanı sıra çok sayıda ilaç faz çalışmalarında görev yapmıştır. Mesleki özel ilgi alanları HIV/AIDS başta olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve immunsupresif konaklarda görülen enfeksiyonlardır.01 Şubat 2023 itibariyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Hastanemiz Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı.

Haber Merkezi