Hacımusalar ‘23 Yıldır Süren Mücadelemiz Hak ve Özgürlükler İçin Devam Edecek’

Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar Eğitim-Sen’in kuruluşunun 23.yıl dönümü nedeni ile yazılı açıklama yaptı. Hacımusalar açıklamasında 23 yıldır eğitim için mücadeleye devam ettiklerini söyledi.

242
Hacımusalar ‘23 Yıldır Süren Mücadelemiz Hak ve Özgürlükler İçin Devam Edecek’


23 YIL’DIR TİCARİLEŞTİRMELERE, ÖZELLEŞTİRMELERE,  EMEK SÖMÜRÜSÜNE, KARŞI ÇIKMAK İÇİN MÜCADELE ETTİK
Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar Eğitim Sen’in kuruluşunun 29. Yıldönümü nedeni ile “Yaşasın Eğitim-Sen”  başlığı ile yazılı basın açıklaması yaptı. Hacımusalar açıklamasında ‘’Resmi olarak 23 Ocak 1995’te kurulan eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü Eğitim Sen, 28. mücadele yılını kutluyor. Bugüne kadar birlik, dayanışma ve mücadele anlayışıyla başlattığımız onurlu yürüyüşümüzü ilk günkü gibi büyük bir dirençle ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Okullarda, üniversitelerde, tek tek iş yerlerinde ve alanlarda, meydanlarda, yaşamın her alanında dostluğu, dayanışmayı ve umudu büyütmeye devam ediyoruz. Çocuklarımıza ve öğrencilerimize verdiğimiz sözleri hiçbir zaman unutmadığımız gibi, onlara onurlu bir gelecek bırakmanın sorumluluğunu her zaman hissediyoruz.” dedi. Hacımusaslar açılamanın devamında ise şu cümlelere yer  verdi. “Eğitim Sen her zaman karanlığa karşı aydınlığın, eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı kadınların, savaşa ve şiddete karşı her zaman barışın savunucusu olmuştur. Eğitim Sen’in mücadelesi aynı zamanda, düşünceyi ifade ve örgütlenme özgürlüğünün sağlanması, farklı kimlik ve kültürlerin kendilerini özgürce ifade edebildiği ve kamusal alanda kendisini temsil edebildiği gerçek anlamda laik ve demokratik bir Türkiye yaratılması mücadelesidir. Eğitim Sen’in mücadele tarihi emeğin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasına, eğitim başta olmak üzere tüm kamusal hizmetlerin ticarileştirilmesine, özelleştirmelere, esnek ve angarya çalışma uygulamalarına, çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmesine, işsizliğin ve yoksulluğun artmasına karşı, herkes için eşit, parasız, bilimsel, laik ve anadilinde eğitim mücadelesinin tarihidir. Sendikal hakların, demokrasinin, emeğin ve eşit haklar mücadelesinin sesi olan Eğitim Sen, geçmişten bugüne taşıdığı değerlerle, eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü olmayı sürdürecektir’’ dedi.

Şenay Azman
 
 
 
 
 
 
 
 Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.