11 ÇOMÜ Öğrencisinin Tasarımı Peru Uluslararası Tasarım Bienaline Seçildi

Dünyadan 66.712 başvurunun değerlendirildiği 13 kategoriden 452 projenin seçildiği Peru Uluslararası Tasarım Bienaline Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümünden biri mezun 11 öğrencimizin tasarımı seçilmiştir.

149 0
11 ÇOMÜ Öğrencisinin Tasarımı Peru Uluslararası Tasarım Bienaline Seçildi

ÇOMÜ’LÜ ÖĞRENCİLER PRESTİJLİ BİENALİN’ DE YERİNİ ALDI

Peru Uluslararası Tasarım Bienali; dünyanın her yerinden şirketleri, toplulukları ve kurumları içererek “bir bütün olarak tasarım endüstrisini” teşvik etmeyi; sosyal, kültürel ve ekonomik sürdürülebilirliğe katkıda bulunarak dünyayı dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Bienal, çeşitli kategorilerdeki en iyi uygulamaya sahip, yaratıcılık ve yenilikçilik yönünden güçlü, sosyal ve kültürel katkı örneği niteliğindeki tasarım çalışmalarını belirleyerek bu çalışmaların tanıtılmasına ve sergilenmesine fırsat sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke, önde gelen şirketler ve tasarım alanındaki profesyonelleri bir araya getiren bu prestijli bienalin bir parçası olmaya hak kazanan öğrencilerimizden Beyza Kayır, Beyza Kumbasar, Çiğdem Koç, Ecemnur Alpgiray, Elanur Sezer, Ezgi Yıldız, Fatma Mengeş, Halise Çoğul, Harun Ergun, Hilal Uzun, Şeyma Gülseven ve Uğur Öztürk'ü başarılarından dolayı tebrik ederiz. Bienal kategorilerinden Editoryal Tasarım alanında tasarımını Doç. Dr. Didem Çatal ve Öğr. Gör. Semra Çam'ın yapmış olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin hem öğrencileri hem akademisyenlerinin işlevsel olarak kullanabileceği, bölümler, öğretim üyeleri ve ders planları hakkında bilgilerin yer aldığı, bölüm sosyal medya hesaplarına erişilebilir ve tıklanabilir özelliği ile İnteraktif Fakülte Katalog tasarımı da bienal seçkisinde yer almıştır. 
Katalog tasarımı için ÇOMÜ GSF web adresi ziyaret edilebilir veya aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
https://cdn.comu.edu.tr/cms/gsf/files/1092-gsf-tanitim-katalogu-22082022.pdf
Peru Uluslararası Tasarım Bienali seçki listesine bu linkten erişilebilir.
https://labienal.pe/2022selected/

Haber Merkezi
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.