3-9 Ekim 2022 tarihleri arasında kutlanacak Amatör Spor Haftası Yürüyüş programına Vali İlhami Aktaş’ ın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, kurum müdürleri, amatör spor kulüplerin temsilcileri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
 
Golf çay bahçesi önünden başlayarak Troya atı önünde son bulan Amatör Spor Haftası Yürüyüşüne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kano ekipleri denizden eşlik etti.
 
Programda açıklamada bulunan Vali İlhami Aktaş,”Çanakkale’de gençlerimizi ve sporcularımızı, spor tesisleri ve antrenörler bir araya getirmeye çalışıyoruz. Devletimizin imkânları ile gençlerimiz sporda elde edecekleri başarılarla ilimizi gururlandıracaklar. Bu hafta dolayısıyla tüm amatör sporla uğraşan sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.
 
Yürüyüşün ardından Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında devam eden Amatör Spor Haftası açılış programı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü karate, jimnastik ve halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle tamamlandı.
Haber Merkezi