Güzel; ‘’Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır”

CHP Gençlik Kolları, içinde büyüteç ve vaatlerin yer aldığı parti programı bulunan paketleri AK Parti’ye gönderdi.

528 0
Güzel; ‘’Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır”

Cumhuriyet Halk Partisi Genölik kolları ortak basın açıklaması yaptı. 81 ilde  CHP Gençlik Kolaları tarafında eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KYK kredilerini ödemeyin biz geldiğimizde faizleri sileceğiz açıklaması ardından, silinen KYK faizleri için Kılıçdaroğlu'na teşekkür edildi. Çanakkale CHP Gençlik Kolların Başkanı Tuğberk Güzel basın açıklamasında ‘’Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır” dedi.

TEŞEKKÜRLER KILIÇDAROĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi genlik kolları 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının Çanakkale ayağında CHP Çanakkale Gençlik Kolları adına açıklamayı yapan Tuğberk Güzel; ‘’Geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından Gençlerin Demokrat Amcası, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık. Doğduğu topraklarda doymak isteyen, iyi bir eğitim alıp memleketine hizmet etmek isteyen, eğitim alabilmek için borçlanmak zorunda kalan, devletin kendilerine en açık ifadesiyle tefecilik yapmaya çalıştığı milyonlarca KYK borçlusu genç arkadaşımız adına Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ediyoruz. Teşekkürler Kılıçdaroğlu!’’ dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN GERİ KALAN 5 VAADİNİ HATIRLATTI

Güzel açıklamasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  6 vaadini hatırlatarak bu vaatlerden biri gerçekleştiğini 5 ‘nin de hayata geçmesi için AK Parti hükümetini göreve çağırdıklarını söyledi. Güzel açıklamasında vaadleri yineleyerek şunları söyledi.“Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır” şeklinde gerçek karşılığını bulmuştur. Toplumun tüm kesimlerinin sesini Milletin Sesi’ni büyüten Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır. KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulması Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biriydi aynı zamanda. Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz:
1-  Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.
2-  Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.
3-  Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak.
4-  Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.
5-  Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.’’
 
‘’ÖNCE SİZİ GÖNDERECEĞİZ, SONRA TORPİL SİSTEMİNİ BİTİRECEĞİZ’’
 
Güzel; basın açıklamasının sonunda ‘’Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz. Sizlere iki iyilik daha yapmak istiyoruz: Genel başkanımızın gençlere 6 vaadinden biri olan ve bizim de çağrımızda ilk olarak dile getirdiğimiz kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması, mülakatın kaldırılması vaadimizi hayata geçireceğinizden bu ülkede yaşayan herkes gibi bizler de şüpheliyiz.. Biz iktidara geldiğimizde vakit kaybetmeksizin bu eksiği tamamlar kamuda liyakati ve şeffaflığı esas kılacak her adımı atarız. Önce sizi göndereceğiz, sonra torpil sistemini bitireceğiz.’’dedi.
 
AKP İl Başkanlığına CHP Vaatlerini Gönderdiler
 
Basın açıklamasının sonunda Ak Parti il başkanlıklarına gönderilecek ve içerisinde CHP Parti Programı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 maddelik vaadini  ve bu yazıları okunmasını kolaylaştıracak büyüteç koyulan kutuyu anlatan Güzel “Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik örgütleri olarak, AK Parti il başkanlıklarına vaatlerimizin geniş bir şekilde açıklandığı parti programımızı göndereceğiz. Eğer ki özet isterlerse cumhurbaşkanımıza bunun özetini de gönderebiliriz. Ben parti programını hazırladığımız kutuya böyle yerleştiriyorum. Ek olarak bir iyiliğimiz daha var. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu gençlere vaad ettiği 6 maddelik Daha detaylı olan kitapçığı da Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığına göndermek üzere yerleştirmek istiyorum. Bir de olurda okuyamazlar diye yazılar küçük sayfalar fazla gelir diye bir tane de büyüteç gönderiyoruz. En yakın zamanda basın açıklaması biter bitmez göndereceğiz.  Detaylı bir inceleme yapmanızda fayda var. Cumhurbaşkanı’na en azından özetini bile iletebilirseniz bu ülkenin hayrına olacaktır. Son olarak bir iyilik de Cumhurbaşkanı’na Cumhurbaşkanı’nın geçmişte katıldığı bir programda genç bir arkadaşımızın KYK borçları sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıt vermişti; “Bu soruya iki türlü cevap verilir. Bir Bay Kemal gibi cevap verilir. Bir de Tayyip Erdoğan gibi cevap verilir.” Sn. Cumhurbaşkanı’na bir daha boşluğa düşmemesi adına, kendisine sorulan sorulara hep Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu gibi cevap vermesini tavsiye ediyoruz.’’ dedi.
Basın açıklaması ardından PTT’ye giden CHP Gençlik Kolları basın açıklamasında ifade ettikleri CHP vaatleri ve büyüteç olan kutuyu gönderdi.

Hasan Sami Er
 
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.