Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Bayramiç’te yıllardır bitmeyen gölet ve sulama projesi üzerinden iktidarın tarım politikalarını eleştirerek, “Çağ atladığı söylenen çiftçimiz Yeşilköy'de hâlâ 1964 yılından kalma salma sulama kanallarıyla üretim yapmaya çalışmaktadır. Bayramiç’teki proje için gereken kaynak bir an önce sağlanmalı, gölet ve sulama projesi acilen tamamlanmalıdır” diye konuştu.
 
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, AKP’yi tarım teknolojileri üzerinden eleştirdi. Özgür Ceylan önceki gün Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yıllardır bitmesi beklenen gölet inşaatı ve sulama projesini gündeme getirirken, “Konuyu 2021 yılının Mart ayında Genel Kurul’da yaptığım açıklama ile gündeme getirmiş, Karaköy, Yeşilköy, Tongurlu ve Sarıot köylerimizin geciken projeyi dört gözle beklediğini belirtmiştik. Dönemin Orman ve Su İşleri Bakanının "2019 yılında hizmete almayı hedefliyoruz." dedi ancak hâlâ bitmedi” dedi. Özgür Ceylan proje müteahhidinin zarar ettiğini gerekçe göstererek işi bıraktığı yönünde haberler aldıklarını belirtirken, “Yüksek enflasyon, israf ve kaynakların yanlış kullanımı yüzünden maalesef Çanakkale'de benzer pek çok proje durmuş durumdadır” iddiasında bulundu.
 
CHP’li Özgür Ceylan, iktidarın her platformda Türkiye’nin çağ atladığını ileri sürdüğünü belirtirken, “Çağ atladığı söylenen ülkemizde çiftçimiz Yeşilköy'de hâlâ 1964 yılından kalma salma sulama kanallarıyla üretim yapmaya çalışmaktadır. Proje için gereken kaynak bir an önce sağlanmalı, gölet ve sulama projesi acilen tamamlanmalıdır” dedi.
 
Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi