Ulusal Hububat Konseyi'nin Olağan Genel Kurulu 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat:14:00‘de Konya Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar ve TOBB Borsalar Konsey Başkanı Hüseyin Çevik'in açılış konuşmaları ile başlayan Olağan Genel Kurula, Ulusal Hububat Konseyinin üyeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile sektör temsilcileri, Akademisyenler ve Ziraat Odası Başkanları katılım sağladı. Konseyin Genel Kurul Toplantısına Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Abdullah Deniz katıldı.
 
Ulusal Hububat Konseyi'nin seçimli Olağan Genel Kurulunda Konseyin yeni yönetim kurulu, araştırma ve danışma kurulu ile denetleme kurulları oluşturuldu. Yapılan seçimlerde güven tazeleyen Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar ve ekibi gelecek dönemle ilgili projelerini paylaştı.
 
Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, “Türkiye’nin tarım sektörünün önemli bir düşünce ve meslek kuruluşlarından biri olan Borsamızın da üyesi olduğu Ulusal Hububat Konseyi Olağan Genel Kurulunu Konya Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Genel Kurulun hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Meclis Başkanı Abdullah Deniz Ulusal Hububat Konseyinin Olağan Genel Kurulunda yönetime seçilen Başkan Özkan Taşpınar ve Yönetim Kurulu üyelerini tek tek tebrik ederek, sektörün gelişmesi adına yapılacak olan çalışmalarda Çanakkale Ticaret Borsası olarak her zaman destekçileri olunacağının altını çizdi.
Genel Kurulda ayrıca 2022 yılı hububat üretimi ve sektörü etkileyen gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.
 
Haber Merkezi