Çanakkale’nin iş ve yatırım ekosistemindeki gelişmeleri ve ihtiyaçları değerlendirildiği istişare toplantısı Çanakkale Teknopark’ta gerçekleştirildi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımı ile Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı ve Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Üzen’in evsahipliğinde gerçekleşen toplantıya ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Biga TB Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Gelibolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çetin, Teknopark Genel Müdürü Erkan Bil, MÜSİAD Çanakkale Şubesi Başkanı Şerif Mutlu, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, ÇASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay ve TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Toplantı moderatörlüğü, Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi ve Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen tarafından gerçekleştirildi.
Çanakkale tarımı, tarıma dayalı sanayisi ve gastronomi turizm konularının ana gündem olarak görüşüldüğü toplantıda, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi, Enerji gübre ve yem fiyatlarındaki artışın etkileri, süt konseyi çalışmaları, devlet yatırım destekleri, ihracatın geliştirilmesi ile ilgili olarak işadamlarına yeşil pasaport hususu, dış ticaret, finansmana erişim, KOSGEB destekleri, vergi gibi konularda iş dünyasının yaşadığı sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.
Toplantıda ilişkin genel bir değerlendirme yapan Borsa Başkanı Kaya Üzen “Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’ın her platfomda bizlerin yanında olmasından son derece memnunuz. Kendisi ile sık sık bir araya gelerek, kendisine iş dünyamıza ilişkin taleplerimizi iletiyoruz”dedi.
Başkan Kaya Üzen toplantıda “Merkez Bankası Para Politikaları, Enflasyonla Mücadele programı, Yabancı turistlerin ilimizde konaklama sürelerinin arttırılması hususu ve gastronomi turizmi, İlin laboratuar altyapı çalışmaları, makro yatırımlarla organize sanayi bölgelerimize artan talepler hususunda görüşlerini belirtti.
Meclis Başkanı Abdullah Deniz, “Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a Çanakkale iş dünyasının her zaman yanında yer alarak, verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.
Konuşmaların ardından Oda-Borsa ve SİAD Başkanları tarafından sektörlerde yaşanan sorunlar ve iş dünyasının talepleri iletildi.
Haber merkezi