Çanakkaleliler Derneği'nde yeni dönem başladı

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, haftasonu gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul'da birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Yalçın'ın güven tazelediği kongrede, yeni yönetim 2023 mesajı verdi.

262 0
Çanakkaleliler Derneği'nde yeni dönem başladı

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, haftasonu gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul'da birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Yalçın'ın güven tazelediği kongrede, yeni yönetim 2023 mesajı verdi.
 
15 Şubat 2008 yılından bugüne Bursa'da faaliyet gösteren Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Olağan Genel Kurulu, soğuk hava ve olumsuz kış koşullarına rağmen geniş katılımlı gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul'un Divan Başkanlığı'nı emekli imam Ahmet Kır yaparken, divan heyetini Hidayet Saat ve İbrahim Bozkurt oluşturdu.
 
Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Yalçın, "Türkiye'nin zor süreçlerden geçtiği bu dönemde birlik ve beraberlik adına tüm siyasi ve etnik ayrışmalardan uzak bir yapılanma ile yeni dönem için üyelerimizden güvenoyu aldık. Ülkemizin hangi şehrinden olursa olsun biliyoruz ki; herkes Çanakkalelidir. Bu doğrultu da zor geçen pandemi koşulları sonrasında Türkiye ile buluşacak ve ülkemizin yükünü hafifletmek için tüm kaynaklarımızı seferber edeceğiz. Bu çalışmaları başarı ile yürütecek inanç ve yönetim kadrosuna sahibiz" dedi.
 
Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda Çanakkale'nin öneminin daha fazla ortaya çıktığını ifade eden Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Küçükkaya; "ülkemizin güç dinamosu olan Çanakkale, birlik ve beraberlik adına bizlere önemli mesajlar vermektedir. Tarihe kahramanlık ve insanlık destanı olarak yansıyan Çanakkale Savaşları'nda; Aziz Milletimizin tüm ayrışmalardan uzak, her anlamda birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadelenin derin izleri ile yetiştik. Türkiye'ye bugün gerekli olan tek şey, Çanakkale ruhudur. İnanıyoruz ki, başta Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar olmak üzere Türkiye'nin tüm dinamikleri Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin yeni döneminden fazlası ile pozitif istifade edeceklerdir. Türkiye'ye şuan gerekli olan en temel ihtiyaç, Çanakkale'dir. Çanakkale ruhunu yaşamak ve o günlerin zor koşullarını anlayarak bugün ülkemize daha fazla sahip çıkmak zorundayız. Çanakkale; Türkiye'nin kanı, canı ve herşeyden önemlisi varlığının teminatıdır" dedi.
 
Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı'na Veli Yalçın yeniden seçildi. Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu aşağıdaki şekilde kongreye katılım sağlayan tüm üyelerin oyu ve desteği ile oluşturularak, seçildi.
 
Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu (Asil)
 
Veli Yalçın -  Başkan
Ömer Küçükkaya - Başkan Yardımcısı
Mehmet Dinçtürk -  Başkan Yardımcısı
Serkan Gör - Genel Sekreter
Cavid Boru - Sayman
Mehmet Bulun - Sekreter
Alaattin Çakır - Sekreter Yardımcısı
 
Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu (Yedek)
 
Metin Keser
Furkan Demircan
İsmail Türker
Şerafettin Kır
Hüseyin Yankol
Kenan Gülmez
Salih Kenar
 
Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Denetleme Kurulu Asil
 
Kamil Bal - Denetleme Kurulu Başkanı
Semih Öz - Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı
Musa Çakır - Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı
 
Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Denetleme Kurulu (Yedek)
 
Saadettin Sert
Serhat Kara
Özkan Özsarı
 
Haber Merkezi
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.