Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisinde hasta tedavi hizmetlerini kalitesini artırmak amacıyla ‘Yeşil Alan Polikliniği’ hizmet vermeye başladı.

Konuyla alakalı hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Covid19 pandemisi nedeniyle hastanemiz acil servisine ayaktan başvuran hasta sayısı artmış olup acil serviste yoğunluğa neden olmaktadır. Hastanemiz acil servisine  başvuran hastalar; 24 saat çalışan triaj sistemi ile yeşil /sarı/kırmızı sınıflarına ayrılıp ilgili muayene odalarına yönlendirilmektedir. Böylece acil vakaların bekleme süresini azaltılıp hasta bakım kalitesi artmaktadır. Acil olmayan hayatı riski bulunmayan yeşil kodlu hasta grubu için yapılan bu düzenlemeyle oluşturulan ‘Yeşil Alan Polikliniği’ ile Acil Servislerde hasta yoğunluğunun ve beklemesinin de önüne  geçilerek hasta memnuniyeti artacaktır.”
Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ise, “Vatandaşlarımızın bu uygulamayı normal bir poliklinik hizmeti olarak görmemesini, acil servisimize ayaktan müracaat eden hastalarımızın daha hizmet ve kaliteli bir hizmet almasını sağlayan bir işleyiş olarak görmelerini rica ediyoruz" dedi.