146 yıllık bir aile şirketi olan ve Bayramiç Helvasının lezzetini tüm dünyaya yayan Tatlan Helva, İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Kalite Ödül Töreninde “Yılın En İyi Gıda Firması” ödülünü kazandı. 
 
Modern üretim tesislerinde tahin, tahin helvası, pekmez, reçel ve bal ürün segmentlerinde ürünler üreten Tatlan Helva’nın sahibi Bahar Koçer Yurt kazandıkları ödül ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yılın En İyi Gıda Firması ödülünü büyük Tatlan ailem adına aldım. 146 yıldır bir aile şirketi olarak kesintisiz devam eden tahin ve helva üretimimizde Tatlan Helva ailesine, çalışma arkadaşlarıma, aileme, bizi tercih eden yurt içi ve dışı müşterilerimize, bütün paydaşlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 
“Kalite tesadüf değil. Arkasında çok emek ve çalışma var” diyen Koçer, “Biz kadın dostu bir firma olarak da, Çanakkale- Bayramiç’ deki fabrikamızdan bütün dünyayı kaliteli tahin ve helva ile geleneksel lezzetimiz ile buluşturmak için, diğer markalarımızla da şifa sunmaya ve 146 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da kaliteden ödün vermeden üretimimize devam edeceğiz. Bu güzel ödüller bizi heyecanlandırıyor, kamçılıyor, daha azimli olmamızı sağlıyor. 2025 yılında, 150. yılımıza girmeye hazırlanırken, kaliteli, yenilikçi ürünler üretmeye, ülkemize ve dünyaya yeni lezzetler sunmaya, tecrübemize yeni tecrübeler eklemeye, bölgemize ve ülkemize katkıda bulunmaya, paydaşlarımızla işbirliği içinde ve birlikte, ülkemiz için güçlenerek devam edeceğiz” dedi.
 
Hasan Sami Er