Polifarma İlaç Üst Yönetiminden ÇOMÜ Ziyareti

46 ülkeye markalı ihracat yapan Polifarma İlaç üst yönetimi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine ziyarette bulundu.

382 0
Polifarma İlaç Üst Yönetiminden ÇOMÜ Ziyareti

Polifarma İlaç Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu ve beraberindeki heyet ziyaret kapsamında ilk olarak ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, Genel Sekreter Ayhan Monus, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğba Tümer, Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu, ÇOBİLTUM Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ayça Aydoğdu Emir ve Öğr. Gör. Dr. Savaş Gürdal, Polifarma İlaç adına Genel Müdür Yardımcısı Nursel Gülsoy, Kalite Direktörü Ferhat Yıldırım, Ar-Ge Direktörü Ömer Fırat, Teknik Operasyonlar Direktörü Ömer Bozyokuş, Kalite Müdürü Tülay Kocaağa, Teknik Müdür Adnan Dağlı ve Ar-Ge Müdürü Levent Kandemir yer aldı.
 
Ziyarette, Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında halihazırda yürütülen çalışmalar ve projeler değerlendirilirken bu iş birliğinin geliştirilmesi adına yapılması gerekenler görüşüldü. Hediye takdimleri ile sona eren ziyaret sonrasında Polifarma üst yönetimi, ÇOBİLTUM’da öğrenciler ile bir araya geldi. İlk oturumda Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya Mühendisliği ve Sağlık Yönetimi öğrencilerine yönelik deneyimlerini aktaran Polifarma İlaç Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, gençlerden beklentilerinin öğrenmeye hevesli ve sabırlı olmaları gerektiğini aktardı. İlk oturumun ardından iki paralel oturum şeklinde gerçekleşen konuşmalarda Polifarma İlaç Ar-Ge Direktörü Ömer Fırat, Kimya Mühendisliği ve Sağlık Yönetimi öğrencilerine “Kimya Mühendisi Olarak İlaç Sektöründe Sizleri Neler Bekliyor?” adlı sunumu gerçekleştirdi. Polifarma Kalite Direktörü Ferhat Yıldırım ise Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencilerine “Bir Biyolog Olarak İlaç Sektöründeki Kariyer Yolculuğum” başlıklı konuşmasında deneyimlerinden bahsederken gençlere tavsiyelerde bulundu. Konuşmaların ardında Polifarma heyeti ÇOBİLTUM Merkez Laboratuvarında yer alan cihazlar hakkında bilgi aldı.
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.