Ticaret Borsası Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Eylül Ayı Olağan Toplantısı Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve Meclis üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

313 0
Ticaret Borsası Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Eylül Ayı Olağan Toplantısı Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve Meclis üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Toplantıda ilgili gündem maddeleri müzakere edilerek kararlar alındı.
 
Meclis başkanlık divanı tarafından, ilgili gündem maddeleri kapsamında, bir önceki toplantının karar özeti, mali konular, Ağustos ayı faaliyet raporu sunuldu. Gündemde yer alan diğer hususlar müzakere ve oylama yapılarak ilgili kararlar alındı.
 
Çanakkale Ticaret Borsası olarak pandeminin ilk gününden itibaren Çanakkale iş dünyasının yanında olduklarını ifade eden Meclis Başkanı Abdullah Deniz, “1 Ekim Cuma günü Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ilimizde ağırladık. Değerli Bakan yardımcımız Akif Özkaldı, Sayın Valimiz İlhami Aktaş, Değerli Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ve Çok Kıymetli TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu Borsamızda siz değerli meclis üyelerimizle, girişimcilerimiz ve sektör kurulu üyelerimiz ile bir araya geldi. Sektörde yaşamız olduğumuz sorunları ve çözüm önerilerini Değerli TOBB Başkanımız ve Tarım Bakanımıza iletme fırsatı yakaladık. Biga Fuarı açılışına katılmak ve Sektör temsilcileri ile görüşmeler kaydetmek için ilimize gelen Değerli Bakanımız ve TOBB Başkanımızın ziyaretleri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Tarımda Marka şehir Çanakkale’mizde bu süreçte bizlerde şehrimize ve ülkemize katma değer sağlayacak tüm çalışmaların içerisinde yer alarak tüm üyelerimizin istifadesine sunulacak her çalışmayı gerçekleştirmek için büyük bir azimle çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.
 
Meclis Başkanı Abdullah Deniz ayrıca “Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olarak kabul edilen ve bu yıl 15’ncisi düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 1 -3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışından pek çok davetlinin ve çok sayıda basın mensubunun ilgi gösterdiği Biga Fuarı ile ilgili Biga Ticaret ve Sanayi Odamız ve Biga Ticaret Borsamız başta olmak üzere fuara destek olan, emeği geçen tüm kurumlarımızı, firmalarımızı ayrı ayrı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Meclis Toplantısında söz alan ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, ÇTB meclis ve komite üyelerinin destekleriyle yeni çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini dile getirdi. Üzen, Pandemi sürecinde Çanakkale Ticaret Borsası olarak Birliğimiz vasıtasıyla iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendiklerini hatırlatarak sahadaki sıkıntıları, en hızlı şekilde kamu idaresine iletmeyi sürdüreceklerini ifade etti. Dünya ticaretinin pandeminin etkisiyle yeniden şekillendiği bir dönemde iş dünyasına uluslararası rekabet avantajı sağlayan projeler içerisinde olduklarını belirten Başkan Üzen, özel sektörü etkileyen önemli konulardan bir tanesinin, teknolojilerin çok hızlı değişmesi ve gelişmesi olduğunun altını çizerek şöyle devam etti: “Yeni teknolojilerden en çok etkilenen kitleyi de KOBİ’ler oluşturuyor. İşte bu yüzden diyoruz ki, ‘KOBİ’lerin dijitalleşmesi çok önemli” Diğer taraftan pandemi ile birlikte daha da artan dijitalleşme ihtiyacı en çok KOBİ’leri etkiliyor. Dijital dönüşümünü gerçekleştiremeyen KOBİ’ler ticari hayatlarına devam etmekte zorlanıyor, rekabette geride kalıyor. Pandemi ile dijitalleşme bir zorunluluk haline geldi. Teknolojik altyapısı hazır olan işletmeler, e-ticaret ve uzaktan çalışma sistemleri ve dijital ödeme kanalları yardımıyla pandemiden en az etkilenenler arasında yer aldılar.”
 
KOBİ’ler için dijitalleşmenin bir ihtiyaçtan öte, bir zorunluluk haline geldiğini ifade eden Başkan Üzen “Bu bilinçle Visa ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz Akıllı KOBİ Platformu’nu hayata geçirdi. Akıllı KOBİ Platformu’nda teknoloji tedarikçileri ile KOBİ’leri tek bir çatı altında buluşturuyor. Akıllı KOBİ ile mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik tüm sektörler için dijitalleşme olanağı sunuluyor” dedi.
Başkan Üzen “Akıllı KOBİ Platformu ile KOBİ’lerimize yönelik bir dijitalleşme ekosistemi kuruyoruz. Platform ile dijital dönüşüm konusunda KOBİ’lerin karar almalarını hızlandırmayı hedefliyoruz. İşini dijitale taşımak ve dijital dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen tüm KOBİ’leri Akıllı KOBİ Platformu’na, teknoloji tedarikçilerinin ürün ve hizmetlerini incelemeye bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.