“Deva olmaya geliyoruz”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin beşinci il başkanları toplantısını Ankara'da gerçekleştirdi. Toplantıya katılan DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca toplantıya dair İşte Çanakkale Gazetesi’ne özel değerlendirmeler yaptı.

1149 0
“Deva olmaya geliyoruz”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin beşinci il başkanları toplantısını Ankara'da gerçekleştirdi. Toplantıya katılan DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca toplantıya dair İşte Çanakkale Gazetesi’ne özel değerlendirmeler yaptı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin beşinci il başkanları toplantısı Ankara'da gerçekleşti. Toplantıya katılan DEVA Çanakkale İl başkanı Berkan Karaca toplantıya dair değerlendirmeler yaptı. Karaca, ‘’Bu il başkanları toplantısını parti olarak sıklıkla yapıyoruz. Parti içerisinde gündeme dair gelişmeleri değerlendirdiğimiz ve tüm ülkede olan gelişmeleri sorunları doğrudan millet ile temas halinde olan il başkanlarımız aracılığı ile sağlıyoruz. Bunu devamlı olarak yapmaya devam edeceğiz. Sayın Genel Başkanımızın dediği konular başta olmak üzere bu ekonomi ile ilgili konular, hukuk işleri, demokrasi ve insan hakları başta olmak üzere gençlerin, esnafın, memurun çiftçinin sorunlarını, Türkiye'nin tüm meselelerini konuşuyoruz. Her an hazır olmak iktidarın anlamadığı sorunları anlamak ve sorunları çözmek için elimizden gelen her problemi önce tespit ediyor ardından teşhisini koyup ilacını reçetesini hazırlıyoruz. Yani deva olmaya geliyoruz. Baraj konusunda sayın genel başkanımız Babacan’ın söylediği gibi, milletimizin ferasetine olayları görüşüne güveniyor ister 5 ister 7 olsun barajları aşmaya, önümüze konulan her engeli yıkmaya geliyoruz. Millet ile aramıza hiçbir barajın ve sınırın giremediği aşikar, üye sayılarımıza ile aşikâr, partimize milletin teveccühü ile her şey ortada’’ dedi.

‘’ EKONOMİNİN HANGİ DÖNEMDE YÜKSELDİĞİNİ VE BATTIĞINI BU MİLLET GÖRÜYOR’’
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin beşinci il başkanları toplantısında konuştu. Babacan, ‘’İktidarın seçim propagandasına başladığını ifade ederek, “Belli ki, mevcut iktidarın seçim bildirgesine, ben ve arkadaşlarımın iş başında olduğu, ortak aklın çalıştırıldığı dönemin başarılarını yazacaklar” diyen Babacan, “Küçük ortağın, o krizlerin ortağının geçmişini mi yazsınlar? Seçim beyannamesine küçük ortaklarının koalisyonda olduğu dönemde, 20’den fazla bankanın battığını, yıllık enflasyonun yüzde 70’leri geçtiğini, gecelik faizlerin yüzde 7500’ü bulduğunu mu yazsınlar? Sayın Erdoğan’a geçen hafta yaptığım çağrıyı tekrarlamak istiyorum: Artık yeter, eski dönemlerin başarılarıyla övünmeyi bırakın. O eski başarılar, kendi bildiği doğrulardan şaşmayan bir ekinin başarılarıdır. Özgürlükleri savunan bir yönetim anlayışının başarılarıdır. Başarının esas mimarlarını gizleyerek sadece kendinizi kandırabilirsiniz. Bu milleti kandıramazsınız. Ekonominin hangi dönemde yükseldiğini ve battığını bu millet görüyor” dedi.

‘’ELBETTE CUMHURİYET DEĞERLERİNİN, KURUCU DEĞERLERİMİZİN DE TEMİNATIYIZ’’
Babacan, DEVA Partisi iktidarında haksızlığa maruz kalan kim varsa, onun hakkını savunacaklarını ve tüm haksızlıklara son vereceklerini söyleyerek şöyle konuştu: “Bir toplumsal kesimin, bir başka kesim üzerinde tahakküm uygulamasına karşıyız dedik. Ezen-ezilen döngüsünü bitireceğiz dedik. Üste geçenin, altta olanı ezmesine göz yummayacağız dedik. Her bireyin kendisini eşit ve onurlu vatandaş hissettiği bir Türkiye için yola çıktık. Yankı odalarında sadece kendi mahallesinin sesini duyanlara diğerlerini duyurmak için yola çıktık. Toplumsal kesimlerin arasına çekilmiş duvarları indirmek için geliyoruz. Toplumumuzun tüm değerlerinin teminatıyız. Elbette cumhuriyet değerlerinin, kurucu değerlerimizin de teminatıyız. Nasıl ki bugün, insanların siyasi görüşleri veya yaşam tarzları nedeniyle, haksızlığa maruz kalmasını eleştiriyorsak; yarın da başkalarının haksızlığa maruz kalmasını engelleyeceğiz. Bizim tutumumuz, iktidarın veya mağdurun kim olduğundan bağımsız, ilkesel bir tutumdur. Bugün, haksızlığa maruz kalan kim varsa, onun hakkını savunmaya hazırız ve savunuyoruz. Yarın da kim haksızlığa maruz kalırsa, onun hakkını savunacağız ve haksızlığı engellemek için mücadele edeceğiz. Biz iktidar olarak tüm bu haksızlıklara bizzat son vereceğiz” şeklinde konuştu.
Babacan, '18 ayrı yerden huzur hakkı adı altında maaş alıp vatandaşın huzurunu çalanlara da geçit vermeyeceklerinin altını çizerek,  “Gençleri işsiz bırakıp, üçer beşer maaşla kamu kaynaklarını kendilerine bağlayanlara izin vermeyeceğiz. Kamu ihalelerini, özel davet usulüyle yaparak, kayırmacılıkla, yolsuzlukla bu ülkeyi fakirleştirenlere elbette dur diyeceğiz. KHK gibi ucube bir yolla, binlerce aileyi mağdur edenlerin önünü kapatacağız. Şu bilinsin ki, DEVA Partisi, bu milletin alin terini hiç edenlere, hakkini hukukunu çiğneyenlere karşı dimdik duracaktır” diye konuştu.
 
İbrahim Akın Kazancı
 


Etiketler; #deva
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.