Memleket Partisi’nin Çanakkaleli üç Kurucular Kurulu üyesi arasından biri olan Hüseyin Baraner Antalya’da il başkanı görevi olarak başlamıştı. Basın mensuplarının sorusunu yanıtlayan Çanakkaleli Memleket Partili Hüseyin Baraner bir çok konuda açıklama yaptı.
 
Memleket Partisi’nin Çanakkaleli Kurucuları arasında yer alan  Antalya’da İl Başkanı Hüseyin Baraner, “Turizmden ülkedeki, gençlerin durumuna ekonomiye kadar bir çok başlıkta açıklamalar yaptı. Baraner son dönemden bahsederek,”Bu düzeni biz değiştireceğiz” dedi. 
 
CHP’den ayılan Muharrem İnce’nin kurucusu olduğu Memleket Partisi’nin Çanakkaleli 3 Kurucular kurulundan biri olan ve şimdilerde Antalya İl Başkanlığı görevini sürdüren Turizm İş insanı Hüseyin Baraner Antalya'dan ülke geneliyle ilgili özel açıklamalarda bulundu.  Baraner şu ifadeleri kullandı:   “Memleket, adalet, vicdan ve iş; bizim MAVİ olarak kodladığımız bu anlayış olmadan Antalya’nın insanca yaşanabilecek bir kent olması mümkün değil. Bugün Avrupa, savunma bütçesinin üç katını Yeşil Aydınlanma ve toprak rehabilitasyonu projelerine harcıyor. Dünyada bu kadar önemli gündemler varken biz halen 40 yıl öncesinin sloganlarını paylaşıyoruz; ‘ver arsayı yüzde 30’u senin, dikelim sana binayı’ anlayışı devam ediyor. Antalya’nın yeşili, doğası, hayvanı dahi sahip çıkılmaya muhtaç. Antalya’da 18-19 katlı binalar yapılmaya devam ediliyor, temiz hava sirkülasyonu ve güneş ışığına ulaşmada dahi sorunlar yaşıyoruz. iz burayı bir cennet olarak tanıtırken orantısız kentleşme ve petro- kimya tesisleriyle kaliteli ve zengin turistin yüzüne bakmayacağı bir kente dönüştürüldü. Belediye başkanları konuşuyor, ama hiçbiri dünya kriterlerini yerine getiremiyor. Bütün iyi yetişmiş gençlerin yüzde 75’i yurt dışına gitme hayali kuruyor. Ve acı olan da yüzde 64’ü imkan olursa bir daha geri dönmemek istiyor. Türkiye’nin beka sorunu varsa işte budur. Sen en yetişmiş, en dinamik, en sağlıklı insanlarını yabancı ülkelere kaptırıyorsan soruyorum MHP’li milliyetçi arkadaşlara, beka sorunu nerede? Senin için boşaltılıyor.”

Baraner sözlerine şöyle devam etti: “10 yıl sonra Türkiye’yi hangi bilim insanları yönetecek? Nerede bu belediye başkanları, ne yapıyor bu adamlar? Düğün, cenaze, müteahhit buluşmaları dışında hangi aktiviteleri var? Z kuşağı için dünyanın en büyük gençlik ve spor kampları yapılabilir. Bu dünyada 200 ülkede pazarlanabilir. Gençlerin Antalya’ya 450 bin okuldan gelmesi sağlanabilir. Antalya’da böyle çalışmalar yok, yalnızca yatak fabrikalığı yapıyoruz. Antalya’yı yönetenler değil dünya okullarını, kendi ilindeki okulları, gençleri bile tanımayan yöneticiler. Bir konu daha, EXPO ölü yatırımdır! Ana konusu çocuk ve çiçekti; ne çocuğu yaşatabildik ne de çiçeği! Burası dünyanın en büyük çocuk merkezi olabilirdi. Ağaçlandırılmış 4 kilometrelik bir çocuk caddesi yapalım dedim, her türlü ağacın olduğu. Aileler çocuklarını burada doğayla buluştursun. EXPO’nun 1 saatlik mesafesinde 500 tane 5 yıldızlı 2 bin tane 4 yıldızlı otel var, havalimanına çok yakın. Böyle bir imkan varken ve bu fuar şehir merkezi ile buluşturulup Antalya’da yaşayan herkes refaha kavuşturulabilecekken bu yapılmıyor, belediye başkanları sessiz. Bunları yapmak bize nasip olacak.” diye konuştu. Antalya’ya kurumsal yabancı sermayenin gelmediğini ifade eden Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Baraner sözrine devam ederken şöyle konuştu:  “Kim olduğunu bilmeden para getiren herkesin peşinde koşuyoruz. Antalya’ya dünya fonlarından, Avrupa’dan akan paralar gelmiyor. Dünyadaki bütün büyük turizm destinasyonları arasından en az yabancı sermaye Antalya’ya giriyor, neredeyse sıfır! 20 milyon turistin geldiği şehre kurumsal yabancı sermaye girmiyor. Biz Türk halkını Avrupa Birliği toplumlarıyla yeniden barıştıracağız. Yapacağımız toplumlar arası STK seferberliği ile Antalya’nın toprak değerini yüzde 40 artıracağız, bunu ispatlayacağız. Bütün turizmciler, esnaflar, çiftçiler Memleket Partisi’ne üye olmalı. Biz varlık yaratarak zenginliği paylaşmak istiyoruz. Tüm servetin bir grup sermayedara akmasının önüne geçeceğiz.”

Baraner korona virüs sonrasında siyasetin baştan aşağıya yeniden değişimi ile ilgilide ;  “Antalya siyaseti pandemiye yenildi. Kepez sırtlarına müteahhitleri getirip istediğini yap diyen belediye başkanları var. Bugün benzin istasyonu değil, botanik bahçesine yatırım yapmamız lazım. Antalya’da siyasetin içerisindeki herkesin bir gözü rant, bir gözü gelecek seçimlerde. İnsan yok. Biz Antalya’da olan biten her şeyi biliyor ve görüyoruz. Antalya’daki tuğlaları çekeceğiz” dedi.

İbrahim Akın Kazancı