Covid-19 salgını sebebiyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 27.11.2020 tarihli yazısı ve Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 28.11.2020 tarih ve 2020/123 sayılı kararı doğrultusunda 2021 yılı Mart ayına ertelenen Biga İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2020 yılı Aralık ayı olağan meclis toplantısı, Biga Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda Kaymakam Mustafa Can başkanlığında il genel meclis üyeleri ve köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantı, gündeminde;2020 yılı faaliyet raporu, 2021 yılı yatırım planı, 2021 çalışma programı, 2021 yılı ve izleyen iki yılın tahmini gelir-gider bütçeleri, 2021 yılı su ve çöp toplama hususları görüşülüp oylamaya sunulmasıyla devam etti.

Toplantıda Kaymakam Mustafa Can yaptığı açıklamada “2021 yılı bütçemizin başta Köylerimiz olmak üzere ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca ilçemize ve köylerimize yapılan yatırımlar için destek ve imkan sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca ilçemize yapılan her türlü yatırımda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş’a, Çanakkale Milletvekili Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na, İl özel İdaresi Genel Sekreterliğine, İl Genel Meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Özel İdare Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. Toplantı dilek temenniler ile son buldu.
 


Kaynak: Haber Merkezi