İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106.Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldızlar mesajında, “Biz millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe, aramızdaki ihtilafları giderip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe, Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri mutlaka alacaktır.” dedi.

Bu şanlı zafer, büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsalidir diyen Başkan Yıldızlar, “Zaferin 106.ıncı yıl dönümünü kutlarken bu uğurda canlarını vermiş aziz şehitlerimiz ve başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında bulunan 18 Mart Çanakkale Zaferi bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bugün bu şanlı tarihi örnek alarak mukaddes vatan toprağının ve şanlı bayrağımızın korunması için verilen mücadeleyi millet olarak idrak edip gelecek nesillere şanlı destanımızı aktarmayı, kutsal vatanımızı korumayı bir borç bilmeliyiz.” ifadelerine yer verdi.


Kaynak: Haber Merkezi