TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından düzenlenen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama yarışması sonuçlandı. Çanakkale Belediyesi 2 bin 160 kg atık ile kendi kategorisinde ikinci oldu.

Çanakkale Belediyesi, elektrikli ve elektronik eşyaları ayrı ayrı toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda TÜBİSAD’ın Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama yarışmasına katılan Çanakkale Belediyesi, ikinci olarak elektrikli scooter kazanmış oldu. Öte yandan yarışma kapsamında toplanan her ton AEEE için sokak hayvanlarına yönelik mama bağışı ve karbon azaltımı amacıyla ağaçlandırma çalışması yapılacağı da duyuruldu.

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaları Ayrı Toplanmaya Devam Ediliyor
Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanmasına ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, bu tür eşyaların geri dönüşümüne destek sağlamak için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezinden randevu alabilir, bu doğrultuda atık elektronik eşyalarınızı evinizden aldırabilirsiniz. Alınan randevular doğrultusunda atık elektronik eşyalar her perşembe günü evlerden toplanmaya devam ediyor.

Ayrıca Çanakkaleliler, yine bu tür eşyaları; Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakılabileceği gibi, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını Çarşı bölgesinde bulunan atık elektronik eşya konteynerine de bırakabilirler.

 


Kaynak: Haber Merkezi